» Poradna » Programy

Diderot 2001-problém s obrázky

Program Diderot 2001 selhává při pokusu o zobrazení obrazových hesel z CD 1. Ať již na heslech z Fulltextového hledání, tak i z Obrazového alba. Načtení a zobrazení např. hesla Španělsko mapa trvá asi 5 minut. Již samotné spuštění Obrazového alba trvá přes minutu. Během té doby nefunguje na PC nic kromě pohybu myši a tlačítkové kombinace Ctrl+Alt+Del. Procesor je po tu dobu zcela vytížený. Konfigurace PC: Celeron 412 MHz, RAM 128 MB, W98SE cz, grafická karta Diamond Fussion 16 MB, základní deska DTEC 62B s chipsetem 440BX, HDD 10 G (IBM) a CD-ROM mechanika Teac 540E. Zkoušel jsem totéž na dvou PC mých přátel s nepříliš odlišnou konfigurací. Na jednom bylo zobrazování stejně bídné, na druhém PC program fungoval normálně, t.j. načtení map a obrázků během jednotek vteřin! 1. máte někdo stejný problém?2. v čem to je a jak to napravit?

Odpovědi na otázku

Mám K-6 500 v MB FIC503A se 128/100 MB RAM, grafika ATI Rage 128 32MB. Disk 9,3GB, CD-ROM LITEON 36MAX. Tuhne to stejně. Zkus si ze strandy vyměnit grafickou kartu (za pomalejší, třeba PCI 2M), nebo grif druhý Ovládací panely -Systém - Výkon - Grafika - Hardwarová akcelerace - snížit tak o dva dílky. To sis ale nemusel kupovat tak dobrou kartu. Takže to není řešení. Budu teď dotazovat fi. DIDEROT, snad mi něco odpoví.

Už jsem Diderotům problém e-mailoval ve čtvrtek. Jsem zvědav, zda mi něco rozumného sdělí.

Čau Víťo, tak napoprvý to není špatný, jen snad ty gramatický chyby.

Mám stejný problém (i s encyklopedií Diderot 1999). Obrázky se načítají pomalu na počítači s TNT 16 MB i na počítači s S3 2 MB (procesory kolem 400 Mhz, 64-128 MB).

tak problem muze byt v Internet Exploreru, ve verzi vyssi nez 5.0 (tzn. 5.01, 5,5). Nainstalujte si verzi 5.0 a napiste, jestli problem pretrvava.

Co byste chteli za ty prachy. Budte radi, ze Vam to nezborilo Windouze :)

Problém je v programu Diderot, protože není rozumně použitelný ve Windows s aktuelním IE 5.5. Nepovažuji za cestu vracet se ke starým verzím ať již Internet Exploreru nebo dokonce Windows.

Problem neni v IE, ale v systemove knihovne, ktery on updatoval, jde o knihovnu COMCTL32.DLL, s verzi 5.80 pracuje Diderot 2000 i 2001 v pohode, ale v verzi 5.81 (dodavana od IE5.01) pada pri zobrazeni grafiky, jinak tento problem je i s English in Action tez od firmy EPA. Osobne jsem to vyresil tak, ze jsem starou knihovnu dal do systemu take, jako COMCTl31.dll a upravil jsem hex editorem soubory did2000.exe (vyhledal jsem textove odkazy a prepsal je na 31). Tez jsem musel upravit runtime knihovny Delphi 4 vcl40.bpl, stejnym postupem, zatim vse pracuje v pohode... Mam Diderot 2000, jak se zda problem pretrval i do Diderotu 2001.

Je to vůbec možný, to je teda něco...

Nechtěl byste ty patchovaný soubory a starou IE knihovnu někam uploadnout? Nebo aspoň do mailu ;)

To by nemusel být až tak velký problém, uploadnout bych to mohl, kdybych to tady měl (škola), ale do pondělka odpoledne by se to mohlo na mé stránce objevit. Mailem by to asi nešlo kvůli velikosti (samy runtime knihovny mají něco přes 2MB+COMCTL32 asi 550kB). Je také možné, že udělám malý prográmek na modifikaci, aby to nebylo tak náročné.PS: když jsem hledal proč mi to padá měl jsem ještě jeden problém, já k té knihovně nepřišel při instalaci něčeho, ale jako sám update z Chipu. Najednou to padalo, asi půl dne jsem předělával vše co program používal až jsem se trefil...

Včera umístil Joe na své stránce http://www.mujweb.cz/www/jokusoftware opravné balíčky, s nimiž Diderot 2001 už funguje na PC s IE 5.5 - zkuste si !

Díky!!!Akorát si myslím, že o opravy chyb v softwaru by se měl starat především jeho výrobce. :(( Diderot má u mě velký mínus! :-[

mam tykovy dojem ze IE neni produkt firmy Diderot, nebo se pletu??

Vážený pane, to už je opravdu drzost! Domnívám se, že encyklopedie Diderot 2001 JE produktem firmy Diderot a IE 5.5 v anglické verzi je k dispozici tuším od června!!! :( Nad přístupem k zákazníkům u Vaší povedené firmy mi skutečně zůstává rozum stát. :(((

Vážený pane,IE opravdu není Váš produkt, ale problém je v tom, že chyba je v programu Diderot a ne v IE. Chyba totiž byla i v původní verzi Diderotu, ale neprojevovala se se starým IE.

Jo, ty opravu jsou super, běhá to jak víno! Díky.

Diderot si udělal pěkný image. Svádět to na IE5 je dost zjednodušené. Přestože jsem o Diderotu doposud neslyšel nic dobrého ani špatného, nyní vím, že nějaký Diderot = nebrat a pryč vod toho.

No jestli je to ten samej Diderot co vybral od lidi na zalohach docela peknou sumicku na budouci x-svazkovou knizni encyklopedii aby nasledne oznamil ze penize dosly (asi padly na reklamu ?), tak tam bylo i trestni stihani celniho predstavitele Diderotu.

Jeste mne tak napada ze to je vlastne H-system v mensim, tj. ne RD ale knihy. Ale taky to pekne sype ...

Martine, tohle obvinění je nepodložené, patrně sis to spletl s jinou firmou. Zde je namístě jiná otázka, vycházející z letákové reklamy, kterou obdržely domácnosti do poštovních schránek v mnoha městech. Tam je zdůvodnění nízké ceny produktů "Až 95% z ceny produktu neplatíte díky Národnímu programu na podporu vzdělanosti Diderot". Pravděpodobně se jedná o dotace z ministerstva nebo jiné státní organizace. Potom by šlo o "peníze daňových poplatníků". K tomu by se nám mohl vyjádřit některý z čtenářů, který to umí posoudit z právněekonomického pohledu. Moje představa, jak alespoň trochu napravit renomé Dierotu, je následující: 1. Urychleně vyrobit cédéčka s opraveným programem2. Každému z postižených jeho původní sadu obratem vyměnit3. Stáhnout z prodeje dosavadní CD, nebo k nim přidat upozornění na možnost výměny za verzi funkční i v prohlížeči IE 5.5, dodávaném současně době s operačním systémem Windows 98.