» Poradna » Programy

DEV C++ - hledani pismen

Dobrý den. Potřeboval bych poradit , jak napsat program , který my vypíše např.: 2. písmeno ve 3. slově věty. Zatím jsem napsal tohle : #include <iostream>using namespace std;int main(){ char veta,znak; int slova,velka,mala,pocet,pocetzn; slova=1; pocet=0; pocetzn=0; velka=0; mala=0; cout<<"Napis vetu zakoncenou teckou. Slova oddeluj _ :"; cin>>veta; while (veta!='.') { pocet++; if (veta=='_') slova++; if (veta>='A') if (veta<='Z') velka++; if (veta>='a') if (veta<='z') mala++; if ((slova==4)&&(veta!='_')) pocetzn++; if((slova==3)&&(pocetzn==2)) znak=; cin>>veta; } cout<<"Pocet znaku ve vete je :" <<pocet<< "\n"; cout<<"Pocet slov ve vete je :" <<slova<< "\n"; cout<<"Pocet velkych pismen je :" <<velka<< "\n"; cout<<"Pocet malych pismen je :" <<mala<< "\n"; cout<<"Pocet znaku ve 4. slove je :" <<pocetzn<< "\n"; cout<<"Druhe pismeno ve tretim slove je :" <<znak<< "\n"; cin.get(); cin.get(); return 0;}ale nevím , co nepsat ke znak= .děkuji za odpovedi

Odpovědi na otázku

Dej ten kód třeba sem:https://gist.github.com/Tohle se nedá číst.I když jak tak na to koukám, chtělo by to nejprve trochu přeformátovat, hlavně přidat mezery (a naopak ty před dvojtečkou zase odebrat).

Jed cyklem pres jednotlive znaky vety, napocitej dve mezery (3. slovo) a pak vyber 2. znak tohoto slova.Nebo pouzij nejakou funkci na rozdeleni vety podle mezery na slova (http://stackoverflow.com/questions/236129/split-a-... ) a vyber 3. slovo a z nej 2. znak.Samozrejme nezapomen osetrit pripady, ze veta ma mene nez 3 slova a 3. slovo je kratsi nez 2 znaky, atd.

Koukam, ze slova oddelujes pomoci podtrzitka a ne pomoci mezery, takze ve vyse zminenem prispevku si nahrad slovo mezera za podtrzitko