» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dětský účet Windows 10

Dobrý den, založila jsem svému dítěti na společném počítači dětský účet, ale nějak bych potřebovala vyřešit, aby se dostalo ke všem souborům a aplikacím, ke kterým se běžně dostane přes můj účet.Dá se nějak upravit oprávnění, nebo něco podobného?Nebo jak to vůbec vyřešit?Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Soubory: přístupová práva.Aplikace: nainstalovat i do jeho účtu (popř. stačí zkopírovat zástupce do Start menu nebo na desktop).

A k tomu se dostanu přes nastavení?

No, není to úplně triviální Práva se nastavují v kontextovém menu (pravé tlačítko) na konkrétním souboru/složce, Vlastnosti, Zabezpečení. Záleží taky, o jaké soubory jde (kde jsou uložené - v profilu uživatele či někde na disku). Chce to nastudovat nebo přizvat někoho zkušeného.Aplikace (zástupce) je třeba najít a zkopírovat, popř. jim nastavit vhodná práva.

Resp. soubory, které máš ve svém profilu (Dokumenty, Obrázky, Videa, atd.) a u kterých chceš, aby byly přístupné i pro ostatní uživatele PC, můžeš přesunout do C:\Users\Veřejné\... dle typu souboru.