» Poradna » Programy

Desynchronizace zvuku Movie Maker

Zdravím. Mám problém, že když nahraju a následně stříhám dlouhé video (45 minut) v Movie Makeru, tak se ke konci videa rozchází obraz se zvukem až o 1 sekundu. Video je v kuse a jen jej rozděluji a vymazávám krátké úseky. Co s tím? Je chyba v importu? Díky.

Odpovědi na otázku

pravděpodobně máš u exportu jiný framerate?Jaké fps a kodek má zdrojové video a jaké po exportu ?

Fps se trochu liší. Původní je 29,79 a po exportu je 29,97. Zvuk ve videu jen v některých částech předbíhá (obstřihnutý kus z obou stran nesedí a zbytek třeba sedí).

Kodek je u obou videí stejný. MP4

mp4 není kodek, ale kontejner videa ve kterém může být v podstatě jakýkoliv kodek (v podstatě od mpeg1, 2 ažy po H265) . Takže ty ani nevíš v jakém formátu to video exportuješ ? Ono je to ale jedno, problém je asi stejně ten rozdílnej framerate.

Jo, sorry neuvědomil jsem si to. Exportovaný kodek je MPEG-4/H.264. Ale to je standartní ne? Jenom mi neleze do palice, proč nesedí jen některé části videa. V movie makeru přece ani nejde pohnout zvukovou stopou bez toho abych pohnul zároveň i obrazem...

zkus prostě použít nějakej normální program a ne takovou mrtvou vykopávku jako je Movie Maker.Pokud chceš jen třeba něco vystříhat (reklamy) tak použij Avidemux bez rekomprese, pokud chceš mermomocí něco pokročile stříhat tak Davinci Resolve.

Pokud je stream videa nebo zvuku variabilní (VBR) což obvykle bývá, je to normální.Lepší střihové programy si s tím dokáží poradit a A/V sync rozjetý není.Ale Movie Maker k nim rozhodně nepatří - jak se máš sám možnost přesvědčit...-------------------------------------------Použij VideoReDo v5 - zvládne to s přehledem ovšem zase není zadarmo....

Chyba je ve změně framerate a v Movie Makeru. Pokud už chceš vážně používat něco takového jako MM, tak rasši použij Fotky z win 10. Umí prakticky to samé