Destrukce zbytku dat na disku k reklamaci.

Seagate Barracuda odešla do věčných lovišť...k datům na disku nelze přistoupit, dochází jen k pokusu o načtení, které následuje vrzavým zvukem. Na disku jsou stále data, která potřebuju zlikvidovat - mám možnost vystavit HDD působení "tvrdého" ionizujícího záření anebo jej vložit do magnetického pole supravodivého magnetu o síle 2 Tesla...Která z těchto metod spolehlivěji zlikviduje zbytky dat na disku??? MFT je tak jako tak nasračky...

Odpovědi na otázku

Spis bych to videlna ten magnet, nejsem si jistej, esli by to ionizujici zareni nevyvolalo indukovanou radioaktivitu. Navic to asi na magneticky media nezabira, to tak na flashky.

Indukovanou radioaktivitu? To neee...já to nebudu kontaminovat radionuklidy...Spíš mám obavu o indukované magnetické pole - na ten plech na Barracudě přiletí každý šroubovák...

Ja myslel ze kdyz do toho flaknes nejakym slusnym gamma zaricem, tak by se tam neco mohlo rozpadnout na neco nestabilniho (to mam z wikipedie Ale takovej gamma zaric asi po ruce nemas (wiki tvrdi 2MeV a vic)...Ale, esli na tom disku mas skutecne neco tajnyho, tak bych ho zlikvidoval a neriskoval, a vzal si z toho ponauceni a priste pouzival treba TrueCrypt

Magnetické pole.

Ty máš přístup k magnetické rezonanci? Narvi to do magnetu.

a) to ti potom tu reklamaciu nemusia uznatb) otazne ci to mag.pole bude stacit. Nedavno som pozeral tusim v mythbusters sa snazili vymazat kreditku, a mali dost problem aj s magnetom , a to je HDD omnoho viac chraneny (urcite trochu aj proti mag.polu).Takze ci to citujem "spolehlivěji zlikviduje zbytky dat" to neviem, ale ak tam mas naozaj extremne citlive data tak by som to ani nereklamoval , ak tam mas len telefonne cisla frajeriek tak na to sa vyser

No mimo jiné jsou tam nějaká videa z pověstného "zoofilního koutku" jistého MM_Tanka 2 Tesla ti vymaže čipovanou kreditku jak nic. V blízkosti 2T magnetu máš pocit jako v místnosti s jinou gravitací...

2T snad vyrve ty "magneticke plosky" z hdd, takze nebude vubec pouzitelny.Ale kdo vi, jestli ti pak uznaji reklamaci.

Nestrkal bych to přímo do centra mg. pole - nelaznul bych si, že mě to vyrve disk z ruky nebo že z toho odletí nějaké součástky a poškodí stroj...Kolega viděl experimentální 3T magnet - technik postavil do středu přístroje vertikálně titanovou desku, která ppppoooommmmaaaalllluuuu padala do vertikální polohy a zůstala se vznášet v prostoru...

oprava: ...padala do horizontální polohy...

Tady v poradně jsem se tak před měsícem dočetl o "opravě :o)" HDD tím, že ho hodím na nějakou hodinku do mražáku. Teď po měsíci jsem konečně našel svou širokou sbírku oddělaných harddisků IBM, Seagate, WD a po léčebné kůře jsem je postupně zapojil. FUNGOVALY VŠECHNY ! Možná by jsi to mohl první taky zkusit. Nikdy jsem si nemyslel, že je ještě použiji jinak, než jako těžítko.

děláš v jaderným ústavu nebo co??? 2 tesla? Kolik měl ten magnet kterým nadnesli žábu? 10?

Něco na ten způsob...

Jako fyzik jen lehce závidím

Spolehlivá metoda je nechat disk přejet buldozerem.Pokud jsou na disku opravdu velmi citlivá data, tak je možná lepší to bez ohledu na záruku obětovat a zliqidovat...

Jo kdyby si používal šifrování tak máš po problému.

Ty si šifruješ systémový disk?