Desky Z370

Dobrý den,Potřeboval bych trochu pomoct při rozhodnutí zda koupit desku ASUS PRIME Z370-A , nebo ASROCK Z370 EXTREME4.Ta nějaká stovka rozdíl není rozhodující. Spíš mě de o zpracování. Vybavení se zdá být taky dost podobné,takže co by rozhodnulo při koupi?Diky

Odpovědi na otázku

🤣 když jinej chip jak Z370 není,tak moc vybírat nejde. Zajímalo by mě,co je tedy dle vás kvalita. A zvuk potřebuju optiku

Zvuk optiku nepotrebuje. Proc by mel. "Kvalitni" zvuk z integrovane zvukovky nikdy nebude a je jedno jak se pripoji. Vyhoda optiky je galvanicke oddeleni, ale ma i nevyhody, napriklad v soucasnosti pouzivany zpusob predavani ma omezenou sirku pasma takze paradoxne optikou se procpe mensi kvalita audia nez beznym dratem ci USB.

Opet pro minuskare:I’m using Coaxial – is optical better?Yes and no. The fact is, both optical and coax cables use the same protocol to transmit data.While it is true that coax is not immune to electrical interference like optical cable, the simple fact of the matter is that coax cable by its very nature is highly immune to noise already. Plus, if you step on a coax cable, you probably won’t damage it. If you step on an optical cable, bend it too much, or smush it accidentally under a piece of furniture, you may have to buy a new optical cable.In any case, don’t listen to marketing hype about “gold-plated monster wires” and all that. It’s BS designed to get you to part with as much money as possible. The only thing “gold-plating” helps with is corrosion, and by the time your coax is corroded, you will have long since thrown it away and switched to HDMI – or whatever comes next!-----------Opticky SPDIF ma maximum komprimovany 5.1 24bit vic se tim aktualne neprocpe! Ma to i dalsi hacky. Tj. pokud nekdo tvrdi ze optika u audia je sama o sobe lepsi tak je to velka lez.

Můj starý počítač odešel do křemíkového nebe (deska) a tak jsem se rozhodnul koupit nový stroj,protože potřebuju pracovat (ne hrát hry) 8.generace Intel ok. Zatím pouze Z370. Výbava opravdu hrozná. Mohu si počkat na H370 , B370, ale jak dlouho? Četl jsem 1Q 2018. No je březen tak to mají co dělat. A já fakt potřebuju dělat. Jo do konce Března bych to asi ještě vydržel,ale to mi asi nikdo nezaručí,že ty další chipsety budou. Procesor typu K určitě nehodlám kupovat a ani se zabývat taktováním,takže skutečně Z370 mě je k ničemu. Znovu se však budu opakovat nic jinýho není. To že jsou ty desky za skoro 5000,- úplně ořezaný to mi je jasný. Už na desce 5let staré jsem měl 2x tolik USB2 a i několik USB3. Nějak tu postrádám třídu PLUS nebo PRO. Chybí mi IEEE 1394, alespoň na desce. Na staré desce jsem měl i bluetooth.K té zvukovce s optickým výstupem se asi nebudu nijak vracet. Prostě ten výstup potřebuju. Důvod v kostce je ten,že se mi nesnáší zem z kabelové antény v zesilovači se zemí v kompu. A právě to neustále brumění,které se mi nepodařilo nijak vyřešit,odstranila až optika. Kvalita zvukové karty je další věc,to asi souvisí s tou výbavou.

Necekej ze pridou desky s lepsi vybavou. Top vybava bude vzdy jen u Z370, ostatni jsou jeste ocesanejsi.Zalezi tedy co od toho chces. IEEE 1394 se dnes nepouziva - tezce zastarale, tj nebude nikde. USB jdou dalsi pridat, pac desky maji jeste dalsi vyvody vnitrne, staci tedy dokoupit nebo jinak sehnat konektory co primontujes do zaslepek slotu.BT je take mozny, i WiFi, je to proste o vyberu konkretni desky, proto je snad ten vyber tak velky, ale nikdy nelze nacpat na jednu desku vsechno.Napriklad deska s WiFi a BT: ASUS ROG STRIX Z370-E, ASUS ROG STRIX Z370-G

Tak mě napadá...nevyplatí se chvíli počkat na nový čipset Z390? Nevím jaký je teď aktuální vývoj a kdy by mohl být na trhu.....

Tak nad tím taky přemýšlím,otázkou je,co bude mít deska s čipsetem 390 navíc. Měly by umět 8jadrové procesory a wifi. Což ani v jednom případě nevyužiji.Spíš jestli nepočkat na H370. Možná by mohli mít desky stejnou výbavu za míň peněz

Hcka maji navic firemni funkce, ale jine vlastnosti jsou ocesane. Nejedna se o alternativu k Ztkovim bez podpory taktovani. Desky na nich zalozene mivaji vybavu max. na urovni levnych ZKovych.Co se tyce osmijadroveho CPU do 8mickove grnerace tak tomu neverim. A hlavne kupovat CPU a desku pro niz bude v budoucnu extremni problem sehnat nahradu v pripade problemu? To opravdu ne, dekuji. Spatne kouknout jak spatne se hleda nahrada desek pro Sandy Bridge a ty byly normalne rozsirene. Naproti tomu sehnat desku pro stara AMD diky tomu ze sly pouzit pod x generaci CPU neni problem.

Co jsou prosím FIREMNÍ FUNKCE ?

Takove to Intel vPro a veci pro vzdalenou spravu, ze se lze hrabat i ve "vypnutem" PC. Nefunguje to s kazdym CPU.Tj. neco co je lepsi, kdyz v domacim PC vubec neni, pac pak nehrozi ze nekdo zneuzije nejakou diru, kterou ve firemnim prostredi preci jen ochrani pokrocilejsi FireWall.

Sú to kvalitné dosky a toho dementného ču-ráka "Drát ve větru" neber na vedomie.Je to i-diot.

Ano desky vypadají kvalitně. To máš pravdu. Určitě se dá něco vybrat. Je však objektivně pravda,že za cenu kolem 5000,- by mohly mít výbavu rozhodně lepší. Viděl bych to aspoň na kategorii PLUS nebo PRO

Co znamena to tve Plud, Pro? Byly i Deluxe atd. Proste dnes to znaci jinak, celkova nabifka je taky vetsi. Dnesni desky maji o dost lepsi zpracovani nez drive. O co ti teda jde?

IEEE 1394 - Firewire - tj. komunikacni seriova sbernice Apple byla pohrbena v roce 2013. Nahradil ji Lighting.eSATA ... pouzival se z duvodu rychlosti, ale dnes je USB 3.x vic nez dostatecne rychle, ale je i jednodusi na manipulaci.Takze co vlastne za tu vybavu navic potrebujes?Mimochodem pokud se ti ta investice zda moc, zkus vzit v uvahu variantu AMD, tj. deska X470 + Ryzen 2700X ... (dostupnost cca koncem dubna) a treba za 4 roky muzes dat do stejne desky novejsi CPU. U Intelu to nehrozi ani za rok.

Evidentne nevieš čo chceš. Kúp dosku s výbavou akú potrebuješ a nerieš niake plus, pro a pod. Zatial si napísal že nie na hry. Tak pokial len na prácu, to je tiež široký pojem, akú výbavu by si potreboval ?

Já se přece nehádám,jen konstatuji,že výbava za ty prachy mohla být lepší. Starou desku jsem měl s čipem P67 ....PLUS. Tehdy taky stála skoro 5000,- ale její výbava tomu prostě odpovídala. 12x usb2 4x usb3 ( na tu dobu) 6+2 SATA (3 a 6g)zvukovka s optikou i s koaxem ,Bluetooth,eSata, IEEE 1394 ( mám na to dvě plně funkční kamery,tak je přece nevyhodím) COM ....no prostě super. Teď za ty prachy nemám ani půlku USB 🙂

Jenže v té době byly úplně jiné ceny. i5-2500K stálo cca 4500,- (i méně) a i7-2600K pak cca 6500,-. Podívej se, kolik stojí dnešní i5-8600K a i7-8700K. Tehdy byl dolar na minimu. Dnes je vše brutálně předražené.Takže deska za 5000,- z té doby se vůbec nedá srovnávat s dnešní deskou za 4000-5000,-. Srovnáváš nesrovnatelné.

Tak dolar urcite, ale obecne i dolarove ceny sly nahoru. Navic to co pozaduje se dnes nepouziva.Kazdopadne kdyz srovnam tehdejsi desky tak dnesni vlastnostma vyhravaji. Pokrok u desek zas tak maly neni.

Ano i ceny v USD se zvedly. V kombinaci s kurzem USD se to u nás projevuje dvojnásob. Ale celkově je tato diskuze velmi vtipná. Jeden vyžaduje, aby do moderní desky mohl zapojit i svoji parní mlátičku a (nejspíš troll) Drát ve větru pak na desky nadává, že mají blikátka a zároveň že nemají dost USB na připojení svítící lebky...

No bohužel,vtipné to může připadat zvenku,ale opak je pravdou. To,že pracuji s vybavením,které už dneska není na seznamu posledního výkřiku módy,mě vůbec nevadí,ale spíš mě sere,že se s ním jaksi nepočítá. Příkladem by mohla být kamera bohužel do IEEE , která by ovšem ještě dnes hravě pokořila novější do usb. Kdyby se dala sehnat deska 1155, tak tato debata vůbec nezačala. Nedá. Takže jsem nucen koupit nový stroj, na který se ale těším. Naštěstí jsme si vyjasnili,že na starší zařízení se dají koupit řadiče. Ps mě zase vtipný přijde,že super desky mají konektory PS/2. Nevím sice k čemu všemu se to používá,ale klávesnici za dvě stovky bych klidně koupil novou do usb

IEEE 1394 se dnes nepouziva. Pokud potrebujete lze dokoupit at uz kartu nebo redukci. Nikdo vas nenuti vyhazovat stare, ale nove veci s IEEE 1394 nekoupite. https://www.czc.cz/firewire-radice/produktyeSata jak jsem psal dnes to nema zadny vyznam. 6+2 SATA - vetsina lidi to nepotrebuje, zvlast kdyz disky se systemove disky prestehovali na M.2 a datove disky casto do NAS. Opticke mechaniky se pouzivaji minimalne, takze vetsina PC uz nema na SATA pres kabel pripojeno nic.COM - na desce pro nej je konektor, staci dokoupit header. https://www.amazon.com/CableWholesale-Motherboar... Kolik znate lidi, kteri COM pouzivaji krome prumyslovych a servisnich veci?Proste pro speciality je treba specialni reseni. Tj. je jedno zda budete koukat po desce za 12k nebo za 2k, to co pisete tam nebude.

Ok,beru na vědomí,díky za vysvětlení. Z toho asi plyne,že ideální bude ten ASUS co jsem uváděl hned v začátku.A na ty ostatní levnější čipy čekat asi taky nemá smysl. Vč toho z390

njn...musíme pracovat s tím co trh nabízí. Já mám nyní ve starém PC PCI-E řadič USB 3.0 myslím se čtyřmi USB konektory, takže myslím že se nejspíš přestěhuje k té nové desce v rámcu upgrade a bude vyřešeno... tedy pokud to bude potřeba a USB pochybí. Další možnost je koupit USB namísto záslepky a zapojit to do desky.https://www.ebay.com/itm/Motherboard-20pin-Hea... řadič mám asi takový:https://www.ebay.com/itm/4-Port-USB-3-0-PCI-Ex... Je to Čína, ale funguje.

pozor ze uvedeny header pro USB je pro 3.0 ten je na deskach jen jeden pro predni konnektory na case. Desky maji dalsi 2-3 konnektory pro headery USB 2.0 (tj. 4-6 portu.)

Tak já jsem zvolil desku ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING - Intel Z370, a ta by podle všeho měla mít vnitřní USB 3.0 (nebo taky 3.1 Gen1) 2 konektory. Stejně tak i USB 2.0http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/7/7894/7894884_ee61... Jinak odkaz která jsem dal je i na PCI-E kartu - řadič USB 3.0

jj, USB konektoru je dostatek. Ja vyber toho jak je vyvedu ven vidim jako vyhodu. Ono 50 konektoru vzadu kde se k nim neda poradne dostat neni zadna vyhra

S eSATA a IEEE 1394 se rozluč. Na nových deskách už nejsou. IEEE 1394 na deskách nejsou už několik let, ale je možné dokoupit rozšiřující kartu PCIe pro ten FireWire.https://www.czc.cz/firewire-radice/produkty

Tak díky všem za informace. V tom případě se mi jeví nejlíp ta ASUS PRIME Z370-A . S tím,že si případně dokoupím chybějící řadiče