» Poradna » Notebooky

Desktop varianta k Lenovo Legion 5i Gen 7

Jaká by byla výkonově stejná desktopová varianta k notebooku Lenovo Legion 5i Gen 7 (cena bude cca 40k) s Intel Core i7 12700H Alder Lake, GeForce RTX 3070 Ti GPU (125W), 16 GB RAM a 1TB SSD? Respektive, jak se vlastně dá porovnat výkon součástí z notebooku s desktopovými?

Odpovědi na otázku

Počkej si na benchmarky a pak uvidíš, co se týče grafiky, tak 3070Ti v laptopu bude na podobném výkonu jako 3060Ti, problém můžou být teploty, zda se to zvládne uchladit, co se CPU týče, tak těžko říct, ale zase jde dost o teploty. Počkej si na benchmarky a uvidíš.

Ještě doplním, že velký ALE u těch notebooků je TDP na té grafice. Protože jsou třeba až s TDP 165W ale taky třeba jen 100W (ty se dřív značili jako Max-Q) ovšem nvidia aby udělala ještě větší bordel ve značení, tak tohle přestala uvádět a je potřeba u konkrétního kousku koukat na boost (W) té karty. Protože se klidně může stát, že 3070Ti 100W bude slabší než 3070, která má třeba 140W, bavíme-li se pouze o notebooku. Byť dle označení, by 3070Ti měla být lepší.

tak.. a procesor je papierovo ako desktopova 12700, avsak koli zahrievaniu bude znizovat takty, takze bude mozno ako deskktopova 12600.. V kratkych testoch samozrejme pojde rychlejsie, realny dlhodobo udrzatelny vykon bude mozno este nizsi ako 12600

Ono hodně záleží, jak to bude vypadat v praxi prostě. Jak si Lenovo poradí s chlazením. Co můžu říct, tak Legiony 2020 a 2021 měli chlazení poměrně dobré a i při dlouhodobé zátěži drželi kolem 85 stupňů (AMD verze) Intel verze se mi do ruky nikdy nedostala, takže tam nevím.

ibaze to ma mat 45W TDP a turbo 115W. 12400vke v plnej zatazi som nameral 72W, 12700kf som nemeral, lebo som mal win10 a nefungoval tam CB20. Teda fungoval, ale len s malymi jadrami. Ten vykon bude dlhodobo este aj pod 12400.