Deska k i7-6770k

Zdravím,potřeboval bych poradit s výběrem základní desky k CPU i7-7700k do 3000 Kč (teda jestli taková nějáká pořádná vůbec existuje).Hledám něco na taktování - tudíž s "Z" čipsetem.Našel jsem něco takového, ale jelikož MB vůbec nerozumím, tak píšu sem.https://www.czc.cz/asrock-z170m-extreme4-int... Předem děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi na otázku

Toto je lepší deska a aktuálně je za pěknou výprodejovou cenu:https://www.czc.cz/asus-z170-a-gaming-mining... Nicméně koupě i5/i7 1151 je aktuálně nesmysl (nápověda i5-8600K / i7-8700K / 5.10.2017).

vím vím, ale mám možnost koupit levný kus, tudíž uvažuji jestli kupovat nebo čekat...Jinak u desky je napsané že je na mining, je v tom nějáký rozdíl, když je na mining?

Ne, není. Je to stejný nesmysl jako nápisy Gayming. Jen to prodává. Původně to tam myslím ani nedávali, bylo to jen "Z170-A GAMING". Ale pak přišla těžební mánie a kromě "Gaymingu" se začalo na všechno možné psát i toto.Jediné plus pro těžbu, které deska má, je, že má 7x PCIe slot a jde do ní tedy napíchat až 7 grafik. Nic jiného na ní "Miningového" není. Vyloženě desky na mining, které se opravdu na nic jiného nehodí, vypadají takto:https://www.czc.cz/asrock-h110-pro-btc-intel... 13x PCIehttps://www.czc.cz/asus-mining-expert-intel-... 19x PCIe

takže je v podstatě jedno co koupím, hlavně ať to má "Z" čipset? Protože si asi spíše počkám na ty coffee lake...

Pokud chceš taktovat, je "Z" nutnost. Zda to bude Z170 nebo Z270 je celkem jedno. Starších Z170 nejsou o nic horší, ale seženeš je levněji, protože je to doprodej. Mají jen jedno úskalí. Nemusí v nich být aktuální BIOS, který umí řadu 7000 a bez podporovaného CPU ho nepřehraješ. Takže pokud Z170 a i7-7700K, tak je lepší nechat složení na prodejci, který má starší CPU k dispozici a BIOS si bez problémů aktivuje.A pokud do toho chceš dávat i7 a taktovat, tak rozhodně nejde vzít jakákoliv "Z" deska. Je třeba, aby měla pořádné napájení a byla na OC opravdu připravena. Což většina levných "Z" desek není. Asus Z170-A Gaming patřil do kategorie těch středně drahých a je už celkem slušná. Mezi levné spadla až teď při výprodeji, jinak stála cca 4000,-.

u coffee lake koupím při nejlepším i5 pokud bude rozpočet, možná i3 pokud nebude, takže na nějáký velký OC to nevidím...

Já se trošku obávám, že Coffe bude jen o Káčkách a taktování a tomu budou odpovídat i ceny desek. Mají být jen Z370 a ve starších deskách 100/200 nemají fungovat. Mají napsané to přímo již ne představených krabicích:http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2017/0... Pokud to tak bude a nová šestijádra budou mít navíc i vyšší cenu, tak to zase tak moc zajímavé být nemusí.Jelikož žádné levné "B350", "H370" atd. se letos neplánují, Z370 nebudou levné už z principu a stávající levné 100/200 nepůjdou použít, tak nekáčkové modely nejspíš trochu ztratí kouzlo a celé kafíčko bude zajímavé jen pro lidi, co taktovat chtějí a nekoukají tolik na cenu.Ale uvidíme, třeba jsem si jen špatně vyložil aktuální informace. Už jen dva týdny a bude jasněji.

uhm, takže pokud to chápu správně, tak s mým rozpočtem cca 13k na CPU, mb, ram, case a zdroj nemá cenu čekat na coffee lake? Vím že taktovat chci, ale tak stejně si můžu nataktovat i ryzen... Problém je u mě že jsem celkem intel fanboy a převážně na PC hraju...

To se uvidí za 14 dní. Pokud máš možnost sehnat i7-6700K / i7-7700K nějak extrémně výhodně (třeba okolo 5k), tak bych na nic nečekal a vzal to hned. Lepší to určitě nebude. Ale pokud ne, tak bych počkal a pokud z toho Intel udělá jen předraženou estrádu, vzal bych R5 1600.

dobře, ještě jednou díky :)

oprava, neumím číst :)