Deska Asus P5GC - MX + Pentium 4 531

Dobrý den, půjde již zmíněný hardware k sobě? Respektive půjde dát na tuto desku zmíněný procesor?Dekuji za radu

Odpovědi na otázku

Já tam vidím několik P4, pokud se nedívám blbě..

Ale ne 531

To je pravda, ale těžko říct, jestli ho pak nepřeznačili a pod.. případně jeslti s novější biosem.. kdo ví.. jakože v té době to bylo takové punkové, kdy do většiny 775 desek šlo narvat od C2 až po poslední C2Q (a bylo jedno, jestli měla DDR2, nebo DDR3, protože řadič by v té době ještě na desce)U těch P4 si nejsme jistý jak to měli.. (ale P4 bych nechtěl ani zadarmo.. to bych za 50,- raději sehnal nějakou C2D a pod.)

Těžko říct, zda by se chytil, je to jako 630 s nižší cache. Ani nechápu, k čemu by se to dneska dalo použít. Leda 2jádro a odlehčená verze Linuxu.

Mno nedávno jsme zkoušeli rozchodit 775 desku (P5Q) a s Q6600 (případně byl v záloze Q3000) a s gtx 970 to drtivou většinu her chroustalo, někde byl cpu velkej limit, někde žádný)... ale šlo spíš o bizár z odpadu, než o něco reálného :D

Podle mě jo, ale poč by to proboha někdo dělal?btw: měli jsme v kaclu jedno P4 před asi 5 rokama, které se tak šíleně peklo, že jsme dělali závody v tom komu se dřív vypne.. (běžně pod minutu.., podmínka byla přítomnost pasivu :D )

Ano, půjde. Má stejné CPUID (41h nebo 49h) jako podporované Celerony D 330J a 331. Ale nevidím rozumný důvod desku používat, protože:- limit cca 3,25 GB RAM- nepodporuje čtyřjádra- nemá AHCI- nejrychlejší podporovaný procesor je C2D E4700