» Poradna » Programy

Dešifrování souborů s příponou lock

Zdravím. Cca před 10 lety jsem ještě bydlel u rodičů a zašifroval fotky a videa nějakým programem, protože jsem nechtěl, aby mi do toho lezli. Dělal jsem nedávno pořádek v zálohách a chtěl jsem to rozšifrovat, ale nevím jak. Myslím, že jsem to zašifroval programem Ashampoo Magical Security, nebo Folder Lock. Oba jsem nainstaloval a zkusil obě hesla, které jsem měl poznačené, ale nic. Nevím, jestli jsem na to použil jiný program, nebo mám špatné heslo. Některé jsou šifrované pravděpodobně 2x: IMGP0190.JPG.ppenc.lock, protože ten samý soubor je tam 2x: IMGP0190.JPG.lock. Je to docela dlouhá doba, takže si to už nepamatuji.Je nějaký univerzální program, který mi to dokáže dešifrovat, bez ohledu na to ve kterém programu to bylo zašifrováno, nebo jak to mám udělat?Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Soubory s příponou .ppenc vytváří Ashampoo Magical Security. Myslím, že nejdříve byly soubory zašifrované pomocí Magical Security a potom ještě jednou pomocí Folder Lock.

taky si to myslím a proto jsem to zkoušel dešifrovat nejdříve pomocí Folder Lock, ale ten hlásí: This Locker file is either corrupted or is not a valid Locker file. A Folder Lock asi umí otevřít jenom přípony flk, flka, flkb.

mezi tehdejším a současným mohou existovat rozdíly, určitě jsi použil pro dešifrování stejnou verzi jako pro šifrování

Stejná verze není potřeba, může použít novější verzi. Problém by byl jen naopak, kdyby chtěl soubory zašifrované novou verzí, rozšifrovat starou verzí.

Pro jistotu bych zkontroloval, zda soubor IMGP0190.JPG.lock je vůbec zašifrovaný, možná má jen v názvu přidanou příponu .lock .

100% jsem to šifroval, protože jsem jednou načapal otce, jak si zrovna otevíral zložku

http://www.xoslab.com/download.htmlNedělal si to tímto?

vypadá to, že ne

Vypadá to tak, že mám heslo k Ashampoo Magical Security, ale nemám k Folder Lock, nebo tomu druhému programu, který jsem použil. Vypadá to, že ten druhý program je TrueCrypt a je to docela možné, protože ho používám doteď, ale už nešifruju soubory, ale dávám to do zaheslovaných disků. Ale to heslo, které používám nesedí. Asi s tím nepůjde nic udělat.

A nebo jsi to zašifroval jenom jednou a rodičům se následně po disku prošel kryptovirus.

to ne, to by tam nebyli oba soubory s rozdílnými příponami, resp. s doplněnou příponou. Vím, že v té době jsem zkoušel různé programy, abych zjistil který mi vyhovuje, proto jsem měl více záloh, ale vypadá to tak, že nějak jsem si zapomněl uložit to druhé heslo. Nejvíce mě štve, že jsem to měl nezašifrované na usb flash, ale ta mi z ničeho nic odešla.