» Poradna » Programy

Desetinná místa v Excelu

Dobrý den, mám takový problém. Potřeboval bych, aby v Excelu, v řádku vzorců, kde je vždy ukázána hodnota buňky, tak aby se právě tady vždy ukazovala zaokrouhlená částka. Např. aby nebylo v buňce 45,87 a při rozkliku bych viděl celou hodnotu 45,86954. Mám velké množství dat, proto nemůžu každou buňku zvlášť upravovat.Děkuji za jakékoliv rady, prošel jsem spoustu návodů a nikde nic.

Odpovědi na otázku

Ještě jednou a česky prosím. Vůbec jsem nepochopil co vlastně teda chcete vidět. Formát buněk se samozřejmě dá nastavit hromadně.

V buňce napsáno 45,87. Ale v řádku pro vzorce svítí hodnota 45,86954. Jak docílit toho, aby byla i hodnota v řádku pro vzorce zaokrouhlena na dvě desetinná místa?

Řádek vzorců nemůže zobrazovat zaokrouhlené hodnoty, tam bude vždy skutečná.Jinak v tom máš zmatek - v buňce není "napsána", ale "zobrazována" zaokrouhlená hodnota. Při výpočtech se bude pořád počítat s tou skutečnou, kterou vidíš v řádku vzorců.

Já s právě tím počítat nepotřebuji. Dostal jsem za úkol jen to, aby ty hodnoty, uvedené jak v buňce tak řádku, byly stejné, zaokrouhlené.

To není problém, spíš je hloupost to takhle řešit - všechny výsledky pak budou nepřesné. Když ti to nevadí, stačí v Možnosti, Upřesnit, Při výpočtech... Použít přesnost podle zobrazení.

Vím, já si tohle nevymyslel .Ale děkuji moc, toto řešení pomohlo .

Jasně, za málo.

To ale vůbec neřeší zadání."Potřeboval bych, aby v Excelu, v řádku vzorců, kde je vždy ukázána hodnota buňky, tak aby se právě tady vždy ukazovala zaokrouhlená částka."

Jak tazatel potvrdil, přesně to, jeho zadání řeší.