» Poradna » Programy

Dění na monitoru na flash disk?

Ahoj všichni . Mám takový maličkatý problémek,no spíše nepříjemnost, ale potřeboval bych v tomto poradit jak to nejlépe vyřešit ku prospěchu všech zainteresovaných (takže vlastně mně a pár 1000 kolegyň a kolegů) a . . atd. . .popíšu dále: PC s Win 2000, je na něm nainstalovaná aplikace, která mně jako obsluze nepřipouští vůbec k ničemu maxim.přihlášení, práce s ní, a odhlášení. (samozřejmost, v pořádku, všichni víme proč). Ale za roční chod této aplikace (programu) jsem díky tomu přišel o 2.300 Kč jelikož jsem (a to se musím přiznat) nevěnoval pozornost, tomu co program "říká - varuje". Moje chyba, moje splátky. Nic těžkého.
Ale teď k jádru mého dotazu a prosbičky o radu (určitě se tu najdou rádci,kteří poradí,nedělej nic ,kdo nic nedělá nic nezkazí, nebo nauč se lépe číst atd... apod.. ale nevadí určitě se tu taky najde někdo, který poradí něco chytřejšího co by mi opravdu pomohlo).
Takže za tu dobu po mé chybě či nepozornosti, jsem se zaměřil na určitý chod (fázi) v programu , ve které jsem našel "chybu" (nejedná se o samotnou chybu programu nebo tak nějak, nejsem programátor či vývojář, takže nemohu a nechci soudit anebo hodnotit).
- No a já bych potřeboval abych tento proces (chod této fázi programu) mohl nahrát (něco jako nahrát avi jak a co se děje na monitoru). Jsou takové prográmky, které jsem našel, ale . . . opět ale já bych to potřeboval spustit z flash a nahrát opět na flash, neboť z důvodů strašně veliké ochrany a zabezpečení není přístup k ničemu (ono to vlastně nic ani nemá-CD,DVD mechaniku, jen USB port).
Tímto bych toto vytvořené video,nebo to co, by to bylo,bylo by jedno co by to bylo (teď mně napadlo, jednotlivá okna přes prntscr, ale zase jak je vložím na flash?) poslal s ofi žádostí o nějaký upgrade programu.
Po telefonu jsou nedůvěřivý, že to tak nemůže být a nebudou nikoho otravovat apod. taky je chápu,taky bych něchtěl nějakého chytrého člověka otravovat s něčím co nemám podložené . . .
Proším najde se někdo kdo ví zdali by to šlo Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Není čemu "nadávat" uvedl jste pochopitelný důvod svého požadavku. Pokud byste napsal jen něco ve smyslu "potřebuju něco spustit na PC v práci, ale nemám tam k ničemu přístup" jako někteří tazatelé, právem by mu každý řekl, že nemá co do toho hrabat a má zavolat IT, správce sítě...vy jste ale příklad pro mnohé tazatele.

K dotazu, pokud je na tom počítači přístupné USB a stačily by vám i printscreeny, tak můžete ty "fotky" uložit na flešku v nějakém portable grafickém editoru, třeba Gimp portable:
http://www.google.cz/...

Na konkrétnější radu jsou informace neurčité, ale pokud "z důvodů strašně veliké ochrany a zabezpečení není přístup k ničemu", předpokládám, že se činnost uživatelů na počítači/ích v určité míře monitoruje a ukládání (čehokoliv) na flashku by mohlo vyvolat nepříjemnosti nebo podezření. Možná by stačilo stavy "chyby" (jako podklad pro řešení problému s programem) z monitoru nahrát nebo nafotit, třeba i jen mobilem.

Pravda, pokud stačí ty printsreeny, bylo by nafocení kompaktem nebo mobilem bezpečnější a i jednodušší a rychlejší.

Kompaktem nebo mobilem si může natočit i video (samozřejmě v hrozné kvalitě).

Děkuji tímto všem, to jsem ale . . . no jde vidět, že jsem lépe řečeno nejsem "mobilista" Toto mně vůbec nenapadlo, každý screen cvaknu na mobilu a pak se uvidí.
Omlouvám se, za otravování ,ale to by mi mohlo opravdu stačit ! !

F.

použít telefon jako kameru a snímat obrazovku nejde?

čauky,
buď si stáhni třeba MWSnap - jde nastavit tak, aby běžel z flash disku a ukládal na něj, ale pokud se mění písmenu flash disku, tak to ukládání budeš muset pokaždý nastavit znovu. Umí i časované snímání po daném časovém intervalu.
stáhneš třeba ze slunecnice.cz

pokud chceš video, tak na portableapps.com bylo někde CamStudio portable - to nahrává video. Otázkou ale je, zda bude flash disk schopný utáhnout běh programu + ještě ukládání videa. Výsledné video je taky docela dost velké - fakt je, že po převodu na XVID AVI se smrsklo asi na třetinu, ale to se musí udělat až potom třeba v Avidemuxu.