Demontáž BOX chladiče

BOX chladič procesoru AMD X2 4600+ už přestal dostačovat, a tak jsem zakoupil kvalitnější chlazení.
Bohužel, nemůžu se dostat k jádru, ten BOX tam drží jako přibitý. Mám ho odervat silou?
Chladič je dole zaháklý k obrubě procesoru přidělané k motherboardu a já to za boha nedokážu vypáčit.

Už se mi podařilo zbavit se větráku, ale samotné chlazení se drží jak klíště.

www.czechcomputer.cz ...

P.S.: v zápalu boje jsem se omylem dotkl pasty už budoucího chladiče. Stačí na to svintvo obyčejné mýdlo?

Odpovědi na otázku

Pokud nedokazete sundat chladic ze socketu, velmi bych Vam neradil samostatne menit chlazeni CPU.
a webu AMD se muzete podivat na obrazkovy navod, jak se chladic na socket AM2/2+/3 instaluje. Jestli z toho nepochopite, jak se sundava, pak smula.

Voda, mydlo nebo libovolny hadr.

Teď už budu určitě vypadat jako lama, ale mohl bych poprosit o odkaz?

Tady je to na videu: http://www.google.cz/url... .

Ano, ale já nepotřebuju výměnu CPU, ale chladiče.

Pardon, chybka se vloudila, najdu neco lepsiho.

Tady jsou aspon fotky: http://forums.pcper.com/showthread.php... .

Doporučuji Semtex, je výborný a řádně odzkoušený na těch hnusných imperialistech! Jinak opět doporučuji buď někoho znalejšího, nebo servis!

Nejlepší je zajít do servisu, jinak by se to mělo kroucením chladiče podařit.

PC zapni , ať je pasta teplá.
Pak vypni a hned sundavej chladič.
Pak chladič sundáš snadno.

Já už jsem ale odstranil násilím větrák, bude to vadit, když PC pustím na chvíli a pak hned vypnu, ale jenom s chladičem, bez větráku?

Nebude.

Chvíli to trvá, než se chladič ohřeje.

Ale nikdy to nezkoušej bez chladiče - s jen nainstalovaným procesorem.

OK, jdu to zkusit, zatím dík za radu.

Už se povedlo! Chtělo to trochu hrubé síly, vadil tam proužek železa, bylo potřeba to vypáčit.
Teď jdu montovat nový chladič, držte mi palce.

Základ demontáže, to jsem nečekal. Je to i v návodu procesoru.

To není vhodný postup.

Napřed bys měl vyndat procesor a dobře z něj očistit zbytky staré pasty.

Použij líh, benzín, nebo nejlépe isopropyl spolu s tkaninou nepouštějící chlupy. Až budeš mít procesor čistý v patici, tak přesně podle návodu nainstaluj nový chladič. Teplovodivou pastu rozetři prstem v mikrotenovém sáčku, nebo kreditkou po celé styčné ploše procesoru v co nejtenčí, rovnoměrné vrstvě.

Nic proti, je to dobrý postup, jen ať si tento méně zkušený uživatel nepopálí ruce, procesor se při hraniční teplotě vypne.

Podle toho že Vám nepomůže obrázkový návod bych radil raději nanic nesahat.