Demontáž a montáž chladiče procesoru

Dobrý den, čistil sem počítač a napadlo mě že vyfoukám chladič procesoru. Sundal sem chladič vyfoukal a vzpoměl sem si ze sem tam vydel dávat chladící pastu... Je to v tomto případě nutné?

Odpovědi na otázku

Nutné nie, ale veľmi dobrá vec ak sa s pastou extrémne nepreženie, tak zníži teplotu oproti chladiču bez pasty

Ano je to nutné, bez pasty se špatně přenáší teplo z procesoru do chladiče, procesor se přehřívá. snižuje výkon a vypíná se.

i kdyz uz tam pasta byla? ja ten chladič nemenil

Myslíš použít tu starou znovu? Jestli víš jak kontrolovat teplotu CPU, tak tam plácni starou pastu a sleduj teploty. Osobně si ale myslím že 100kč za dobrou pastu, která mi zajistí ideální teploty v zátěži není moc :)

ok dekuju moc za rady :) mám na sledování teplot program. skusim to jen ted nemam nejak moznost ji koupit v blízké době ale popřemýšlím o tom verim ze to pomaha.

Pokud jsi sundal (úplně zbytečně) chladič CPU, tak ho MUSÍŠ do čista umýt od zbytků staré pasty, to samé CPU. Do staré pasty ti totiž při manipulaci napadal prach, tím pádem chladič ztratil kontakt s plochou CPU. Chce to dělat v bezprašném prostředí. Nanes TENOUČKOU vrstvičku silikonové vazeliny, je lepší, než předražené tubičky s patentními směskami.Příště při čištění nesundávej chladič, stačí jen větrák.

ok dekuju :)

hlavně nedavej pastu pod procesor ale na procesor,na fb jsem viděl jednoho adepta co dal na piny pastu a pak zjistil asi že to neni dobře tak vzal hadr a utiral socket 1150,no co se stalo s pinama si domyslete:DDDheled stači malinka vrstva,když je moc pasty take neni dobre,jen malinka vrstva a pořadně rovnoměrně rozetřít

Probírali jsme to s kamarády, jak by se ta pasta odsud vůbec dala dostat, pokud by ten blb nenasadil hadr a nezničil piny... Docela dobrý oříšek.

Bacha s tím "umýt" aby to nevzal hadrem a kýblem s vodou Mně obvykle stačilo to opatrně setřít suchým, případně lehce navhlčeným ubrouskem.Silikonovou vazelínu bych nedával - silikon se nemá rád s elektronikou a klasická teplovodivá pasta není nijak závratně drahá.

Speciální pasty mají všechny jako základ silikonovou vazelínu.

Kup si nějakou od Articu