» Poradna » Ostatní

Delphi vyhledání řetězce

Dobrý denK vyhledání řetězce v komponentě RichEdit používám cyklus:for i := Richedit.LinesCount-1 downto 0 doif AnsiPos('Edit_slovo.Text', Richedit.Lines[i]) > 0Funkce AnsiPos ale rozlišuje velká a malá písmena, zkoušela jsem ji tedy nahradit: for i := Richedit.LinesCount-1 downto 0 doif AnsiCompareText('Edit_slovo.Text', Richedit.Lines[i]) > 0 tohle řešení ale nefunguje děkuji za jakoukoli radu

Odpovědi na otázku

použij pro obě hodnoty funkci na převod na jen malá nebo velká písmena LowerCase UpperCase

pozor nebude to fungovat na diakritiku