Delphi grecka pismena a mocniny (hornej a dolnej index)

Ako mam zobrazit grecka pismena napr Alpha Beta atd. a ako sa da napisat hornej index v label.Dik za pomoc neakej zdrojak

Odpovědi na otázku

Mam podobnej problem ovete se nekdo

ty jo a jakej label si mam predstavit? V ramci QT, nebo MFC, nebo jina knihovna ?nektere umi interpretovat html.

Pokud budes mit pouze recka pismena, pouzij font SYMBOL. okud to chces michat s normalnimi pismeny, pouzij unicode komponenty, napr. TntUnicodeControls a tam pak muzes pouzit cely rozsah unicode tabulky znaku.Dalsi moznosti je uzivatelske vykreslovani - kousek vykreslim klasickym fntem, kousek fontem Symbol

Dik za pomoc ide to recka pisma idu...

Ja ti skúsim pomôcť s indexami.Ak ich potrebuješ univerzálne, teda akékoľvek písmeno/číslo dať do indexu, tak je to ťažšie - musíš použiť samostatný label, vhodne ho umiestniť a použiť nejaký maličký font - vhodný je Small Fonts veľkosti 4-5.Ak to nepotrebuješ univerzálne, napríklad iba na jednotky meter štvorcový a meter kubický, tak sa to dá jednoducho urobiť cez vhodný font s viacerými kódovými stránkami, napríklad Arial a zároveň nastaviť inú kódovú stránku (nie DEFAULT) - Font.Charset dať ANSI_CHARSET. Takto sa dajú dosiahnuť horné indexy 0,1,2,3. Pozri si štandardný windows program Mapa znakov, zvoľ font Arial (nie Arial CE), tam nájdeš ich kódy alebo si ich priamo prekopíruješ.