» Poradna » Ostatní

Delphi 7 - graf s datumovou osou X

Dobrý denv Delphi 7 píšu aplikaci a potřebovala bych v grafu zobrazit hodnoty v ose Y a datumy v ose X. Ukládám je průběžně do CSV a pak je chci načíst do grafu. Datumy ve formátu dd.mm.yyyy mi ale graf nechce načítat, hlásí mi to že hodnota je v chybném formátu...děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Delphi 7? Docela slušný pravěk Datum bude zcela určitě třeba zadávat v US formátu, pokud tam nemáš nějaký převod ...

Neviem prečo by zadávala dátum v US formáte, ako ste prišli na tento nezmysel? Problém bude niekde inde. A áno, Delphi7 sú staré, ale napriek tomu ich stále používam na staršie projekty, ktoré je nereálne previesť do najnovšieho prostredia.

vybrala sis to nejhorší co muže bejt Delphi 7 je dnes už max. zastaraléjeho pokročilá verze se menuje CodeGear RAD Studio. jinak zkus forum programujte.comnebo rovnou https://forum.delphi.cz/index.phpnebo itnetwork.cz jinak na tvorbu grafu se používá knihovna "MS Chart"https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspxa je dobře dokumentovaná. jestli funguje i pod Delphi to nevim. Nicméně asi by bylo lepší používat MS VS 2019 C# a knihovnu .NET 4.7.2 nebo novější .NET Core 3.1. V listopadu 2020 příde nová .NET 5 která obě nahradí ...

Ešte ty bežíš na najmodernejších Win7

Daj mi na seba kontakt, pomôžem ti mimo túto diskusiu odborníkov.....