» Poradna » Programy

Delphi + vyjímky

Dobrý den.Mám kód..např u buttonu. beginadotable1.append; // vytvoří se nový záznamadotable1.post; // uloží se databázeend;U ukládáná se vyskytne chyba prázdného řádku, kterou odstranim adotable1.cancel;, ted ale nevim jak obsloužit tuto vyjímku...kód. Napište mi prosím opravený kód s vyjímkou...děkuji

Odpovědi na otázku

na AdoTable si obsluz OnBeforePostZkonstroluj si, zda jsou vsechna pole. Pokud ne, zobrazis nejake chybove hlaseni a zavolas ABORTJinak o zpracovani vyjimek jsem tu psal vcera, stacilo nahlednout do sekce programovani http://www.zive.sk/mod_consultancy/SubChild.asp