» Poradna » Ostatní

Delphi - mazání neprázdné složky

dobrý denvytvořila jsem program, ve kterém vytvářím složku, do této ukládám složky a soubory a to celé pak ZIPem zabalím, po komprimaci chci smazat tuto složku fcí DelDir (která je určena k mazání neprádných adresářů), avšak smažou se jen soubory, složka a podsložky zůstanou.nenapadá vás, kde je chyba?pro úplnost uvádím fci DelDir:function DelDir(dir: string): Boolean;var fos: TSHFileOpStruct;begin ZeroMemory(@fos, SizeOf(fos)); with fos do begin wFunc := FO_DELETE; fFlags := FOF_SILENT or FOF_NOCONFIRMATION; pFrom := PChar(dir + #0); end; Result := (0 = ShFileOperation(fos));end;děkuji

Odpovědi na otázku

A proč to normálně nesmažeš běžným dos příkazem?RD /S /Q <Path of the Folder>

děkuju za radu, ale nejde to, hlásí to, že přístup byl odepřen...

Pokud to hlasi, ze pristup byl odepren, pak to znamena, ze na mazani slozky nemas pravo. I kdyz jsi admin, tak program se spousti s pravy USER (pokud nevypnes UAC). Kterou slozku chces mazat?

jo ještě upřesňuji, že když program ukončím, tak jdou složky normálně mazat, ale dokud běží, tak to odpírá přístup...

Teď jsem ti to chtěl doplnit. Program NESMÍ mít pracovní adresář (být spuštěný) ze složky, kterou chceš mazat. To system nedovoli.

vyzkouším, děkuji mockrát