» Poradna » Programy

Delphi - jak vyuzivat funkce atd. z jiné unity obousměrně

Mám hlavní a vedlejší formulář, v unite pro hlavní Form mam v Uses unitu vedlejsiho, takze z hlavního můžu pracovat s vedlejším.Ale z vedlejšího pracovat s hlavním už samozřejmě nelze.Nevíte někdo jak se tohle v Delphi řeší?Děkuju

Odpovědi na otázku

Nezkoušel jsi dopsat do vedlejšího formu do unity jméno té první ? Prostě opak to samé, co jsi udělal s hlavním Form udělej i s vedlejším.

staciii sa mrknut do helpu a najdes to tam. riesenie jednoduche. v jednom unite deklarujes unit do hlavneho uses a druhy uses daj deklarujes do uses v sekcii implementation:)