» Poradna » Programy

Delphi - 4buttony- jak udělat aby se ty 4 buttony náhopdně přehazovali ?

Delphi - 4buttony- jak udělat aby se ty 4 buttony náhopdně přehazovali ? NE TEXT !!Dík předem. Uvítám ukázku, ata100@tiscali.cz

Odpovědi na otázku

Zapamatuj si Left vsech 4 buttonuPak si pomoci funkce Random(4) vygeneruj novou pozici buttonu (0..3) a jednoduse mu nastav Button.Left

Osobne bych to ale takto nedelal. Mel bych 4 pevne buttony a nahodne bych na ne nahodne zapsal text a nastavil vlastnost TAG na 1 az 4. Vsechny by mely spolecnou obsluhu OnClick a tam bych se ridil podle TButton(Sender).TagJe to jednodussi nez prehazovat tlacitka fyzicky.