» Poradna » Notebooky

DELL vs HP

Ahoj,prosím, potřeboval bych poradit od někoho zkušenějšího při výběru notebooku. Hlavní jeho využití: CAD systému (ZW cad, Autocad), numerické simulace (WUFI 2D), úprava fotek (zoner, lightroom) a střih videí FUll HD - 4K (Sony Vegas).https://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-15-n-7566-n... https://notebooky.heureka.cz/hp-pavilion-gaming-15-bc0... Ceny jsou srovnatelné, vlastnosti taky (HP má 2x větší disk, a delší vydrž baterky - reálně okolo 6ti hodin, DELL by měl mít nejspíš zase lepší chlazení a provedení).Děkuji za jakékoliv věcné rady a doporučení.

Odpovědi na otázku

A teď skutečné aplikace a ne zástěrky! Chceš se zapařovat, protože po profesionální GK ani vidu, nehledě na to, že "zástěrkové" aplikace jsou spíše pro PRACOVNÍ stanici a ne rádoby zapařovací notebúúúú.

Po chvilce co jsem luštil ten tvůj post, můžu říct jen to, že na "zapařování" fakt nemám čas..

bezny vykonny ntb muze byt, ale vecsinou neni seriozni pracovni ntb.Kdyz uz, tak pro pracovni stroj hledej v kategorii Precision (dell). HP neznam, neumim poradit.

Ahoj, díky za radu. Ale kdybych chtěl noťas za 70k, tak si rovnou vezmu Appla..

jo, to si muzes klidne vzit appla za 70 tisic, ale nic nezmenis na faktu, ze nebudes mit pracovni ntb pro ucel tebou popsany....

Jasně a nespustíš na něm většinu vypsaných programů a budeš naříkat nad nedostatkem RAM...

Na profesionální programy se používají profesionální systémy. A nezačínají na 70000.Oba dva vybrané jsou consumer hračky na doma. Ale když už, tak určitě z těch dvou Dell, jelikož má mnohem lepší servis, než HP Pavillion.

I když jsem pro HP svým způsobem pracoval, musím také doporučit Dell už jen proto, že máš automaticky 2-3 roky záruku s next bussiness day v ceně... Jinak znám lidi, co na HP nedají dopustit, více jich znám na Dell ale i znám lidi co nedaj dopustit na Lenova - těm se směji (i když se jedná o thinkpady)

dal sem ti minus, protoze vubec netusim co si chtel napsat....

Dal jsem Ti mínus, protože nechápu, co nechápeš.

...k tematu?nebudu te krmit trolle.

Na CAD treba profesionalnu grafiku. Ten Pavilion je detska hracka. Inspiron je trochu lepsi, ale aj tak je to lowend na pracu.Pri tej cene sa da kupit maximalne tak repasovany precision. Napriklad tento:https://www.technimax.cz/notebook-dell-precision-m...

u HP jsou pracovní stanice nazývány workstation (u NTBKů je ještě před tím elitebook) . Pavillion bych bral pořád do kanceláře či domů na klasickou práci - i když ta výbava napovídá spíše na tu stanici

Já teď skoro měsíc vlastním HP ZBook 15u G4 (https://goo.gl/iYRRLE) - je jich více verzí, já mám verzi s Core i5-7200U, 8 GB RAM a bez OS. Co se týče 3D grafiky, tak je práce s ní plynulá (zkoušeno jak v AutoCADu, tak v Blenderu) a úprava fotek a střih videí je taky v pořádku a plynulý. Co se týče numerických simulací, tak ty jsem nezkoušel, ale myslím, že tento procesor to bez problémů zvládne.

dle popisu to vypada ze mas firepro kartu, coz je profesionalni graficka karta, i kdyz uz malinko zastarala.... takze za mne ok, tazatel ovsem odkazuje na ntb se zastaralymi hernimi gk.

Ano, jak jsem psal výše, mám verzi s Intel Core i5-7200U, 8 GB RAM, s Full HD displejem a grafickou kartou AMD FirePro W4190M - ano, ta je trošku starší, ale pro mou potřebu plně dostačující a dostatečně výkonná. Akorát bude problém tento model sehnat, protože se moc na internetu nevyskytuje. Co se týče odkazů tazatele, všiml jsem si, že oba dva notebooky mají herní grafické karty, ve hrách se vůbec nepohybuji, ale mám pocit, že na 3D grafiku není úplně ideální herní karta, ale jak říkám, nejnáročnější hra, kterou jsem kdy hrál, byl Solitaire, takže to nemůžu říct na 100%

Díky za odpověď. Hry taky nehraju. Co se týká 2D Cadu, tam obavy nemám, to utáhne i moje 8let staré HPečko.. Ale co se týká úpravy fotek a střihu, tak tam mám obavy..nyní to dělám na pevném PC:Procesor: Intel(R) Core i5-3450s CPU 2.80GHz 3.50GHzRAM: 8GBGraf. karta: AMD Radeon HD 7800SSDA ten to utáhne, ale má problémy...při 4K, má dlouhý rendering..Co byste doporučili za GK?Děkuji.