Dell Vostro vs Thinkpad E480

Dobrý den,rozhoduji se mezi těmito dvěma notebooky. Pro Dell hraje tříletá NBD záruka, pro Thinkpad zase množství pozitivních recenzí, na Dell jsem toho moc nenašel.. Který byste prosím vybrali a hlavně PROČ. https://www.alza.cz/dell-vostro-5471https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e480-d528...

Odpovědi na otázku

Tak se to zúžilo? Do školy stačí papír a tužka, počítačové pracovny (CAD) určitě mají.Ani jeden, za tu cenu repas firemní řady.

E480 je firemní základ. A potřebuji ho na cestování a práci z koleje bohužel. Tam ani učebna nepomůže.

ja som za Vostro. 3 roky zaruka k tomu typu NBD (telefonicky nahlasiš, technik ta bude kontaktovať kde môže prísť NTB opraviť, opraví a to všetko od nahlásenia zväčša na ďalší pracovný deň). Čo sa týka servisu Lenova nemám žiadne dobre skúsenosti.Dell ma taktiež Win10 Pro, E480 má len Home.

E480 verze s Home se dá sehnat kolem 18E480 verze s Prof se dá sehnat kolem 19

Nehraje roli, budu mít Education přes VŠ

otázka je, kolik běžných uživatelů k něčemu potřebuje Pro...

Já jsem jasně pro E480 je to vyšší třída.Dell šel hodně dolů a to i u řady Latitude.

A jen ještě info.U toho Vostro máš antireflex LCD a 3 články baterii.

A množství je počítáno při jakém kurzu pozitivní recenze : objektivní recenze?

Popravdě jsem na ten ThinkPad nenašel žádnou obecně zápornou. Nejčastější výtky pomalé SSD (to asi zkousnu, jelikož na PC mám nějaký tuším že MX100 starý několik let) a velká hmotnost (stejná jak Dell). Takže nic. Velké výtky měly k verzím toho ThinkPadu s dedikovanou grafickou kartou, že se přehřívá, baterka moc nevydrží atd, ale to mě nemusí zajímat.

Pak je to víc na osobních preferencích množství a vlastností bloatware výrobce.

Možná v prvních verzích.V nových je Toshiba KXG5AZNV256G

A ještě dodám. Pokud se k němu rozhodneš tak si aktualizuj BIOS na poslední verzi 1.19 ta řeší hlavně problém s baterií. A je to kua znát