Dell vostro 3500 bios

zdravímDell vostro 3500 ,problém s biosemzřejmě špatný update biosu...(předchozím majitelem)při stlačení F2 ,,se rozsvítí jen modrá obrazovka.jak tedy nahrát zpět původní bios?, nebo lze ,,např. pomocí usb disku(kde bude spouštěcí soubor) spouštět systém?děkuji za rady

Odpovědi na otázku

A k bootovaniu sa dostanes, boot menu cez F12?

ano,,ale:nabídne mi sice boot z 1) dvd mechaniky2) usb disku3) pc rom.........zkoušel jsem z mechaniky,,z disku ale neúspěšně.máto sice tendenci "jako bootovat" ale nic to nenačítá.

Neviem pre ake systemy ma Dell updatovaciu utilitu pre BIOS, ale ked to pozres na stranke podpory, potom si vytvoris USB kluc so systemom a urobis update z toho nabootovaneho systemu. Ja by som vyskusal nabootovat z USB kluca Windows to go a spustit utilitu Dell Update Command, ktora kontroluje aj aktualnost BIOS-u.

vyzkoušeno,,ale prostě nebootuje z žádného média

Kto vie, co je tam nastavene, Legacy, UEFI, Secure Boot. Cize by si mal vyskusat obe verzie, bootovacie medium pre Legacy mod a druhe pre UEFI. Ozaj a BIOS si resetol?

Njn.. mrtvej notebook se oživuje velmi těžce.. i když existují různé metody, které někde a někdy zafungují.. Nejlepší by to bylo zkusit v PC servisu... z desky odpájením čipu Biosu, poté v programátoru čip přeprogramovat a vlepit jej zpět na své místo na desku.. Ne všechny servisy jsou na takovou akci vybavené.. Cena by se mohla pohybovat od 1 000,- do 2 000,- kaček..

Děkuji za radu