» Poradna » Notebooky

Dell Vostro 3350 - cena

Dobrý den,už delší dobu scháním starší notebook, jenže jsem smolař a vždy mi ho někdo před nosem koupí.Našel jsem inzerát na Dell Vostro 3350 za 4 000 Kč s možností dohody na ceně.Notebook má Intel Core i3 2350M (2,3 Ghz), 4 GB RAM (rozšířím na 8), HDD 320 GB (7200 rpm.)Notebook je čištěn a zkontrolován, jestli má dotažené šroubky.Moje otázka tedy zní: Mám ho vzít za tuto cenu, nebo trvat na slevě (popř. na jak velké).Předem děkuji za všechny odpovědi.//Smazán troll "rolle"/"Kiss Hády"/"Korong" (jinak též "rouška", "joachym" nebo "host").//

Odpovědi na otázku

proč nevezmeš radši repas se zárukou?třeba něco jakohttps://www.gigacomputer.cz/zbozi/1173548-dell-latitu...

To ale je repas se zárukou 6 měsíců (1 rok na skryté vady).

No a? U koupě na inzerát nemáš záruku žádnou a když to za týden chcípne, máš smůlu.

Není to obyčejný inzerát, ale inzzerát od firmy, která se prodejem repaovaných ntb. živí.

Já tam teda vidím záruku 24 měsíců.

A kde?

No tam, kde je napsáno jakost B a záruka 24 měsícú. Mimochodem jakost B znamená, že múžou být mírné vady i na displeji.

Já jsem ale žádný odkaz sem nedával. Je to jakost A a záruka je 6 měsíců a 1 rok na skryté vady.To teda nevím, kde ste na to přišel.

Reagoval jsem na odkaz Alberta Wintera. Už je to za tu chvilku prodané.

Já se ale bavím o Dell Vostro 3350

Doporučuji něco připlatit a vybírat něco takovéhoto:https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1173623-dell-latitu... Jinak základní rozdělení:Vostro - "lowend" převáženě pro domácí uživatele (plastové šasi, nemá dokovací konektor …)Latitude - pracovní řešení pro firmy (většinou kovové šasi, tj. "větší odolnost", mívají dokovací konektor..)Takže z hlediska repasovaných strojů bych s ohledem na zpracování volil řadu Latitude

Dkokovací konektor nepotřebuju a třeba Dell Latitude E6320 má oproti Vostru 3350 méně usb, horší kameru a horší výdrž baterie.

- výdrž na baterie u repasu je irelevantní nikdy nebude jako u nového stroje- Oba ntb mají 2x USB - kamera - nevím popravdě nikdy jsem u žádného z ntb neřešil kvalitu kamery, na běžné videohovory (Skype …) stačí bohatě jakákoliv a k ničemu jinýmu jí nepotřebujiAle záleží na Vašich preferencích. Je to vaše volba

Dell Vostro 3350:2x USB 3.01x USB 2.0 + eSATAkamera 2 MpxDell Latitude E6320:1x USB 2.01x USB 2.0 + eSATAkamera 0,3 Mpx

ale to Vostro je konzum třída a mechanicky o dost horší, což zrovna u repasu může být dost podstatný faktor. Osobně bych repas notebooku vybíral pouze z těch vyšších firemních tříd - Lenovo Thinkpad, HP Elitebook, Dell Latitude ap., které jsou známé robustnější konstrukcí a kvalitnějšími materiály.

Já scháním buď to Vostro nebo Latitude. Rozhodně nechci starší Dell Inspiron atd.

bol ti ponuknuty latitude 7240 tak tu nespamuj a citaj co je pisane. Za tie prachy s 2rocnou zarukou je to vyhra v loterii, take objednavaj a neodpisuj tu uz.

Inspiron tu nikdo nenabízel

Ten Inspiron mě jen tak napadl. Myslel jsem tím prostě tu nejnižší třídu.

Dyť ano, si vyberte a kupte co chcete. jsou to vaše peníze.Já jenom píšu argumenty, proč bych koupil Latitude třeba i ten dražší model.Koupíte tohle Vostro 3350 za 4tis + rozšíření RAM + SSD = na kolik Vás to tedy vyjde?A znovu opakuji, je tam dnes již historický CPU / IGP. Navíc ty Latitudy většinou mívají i další vychytávky jako podsvícenou klávesnici nebo lepší WiFi (2,4G/5GHz)

Nechci kazit iluze, ale na Dell Vostro 3350 co mám doma mi WiFi 5GHz normálně funguje.PS: Podsvícenou klávesnici ten inzerovaný má taky.

Takže vy už vlastně tu 3350 máte. No tak co tu furt řešíme

Vy jste zřejmě ještě nepochopil, že se ptám jenom na to, jestli ntb. mám vzít za tuto cenu, nebo trvat na slevě.

Dobře když se ptáte takhle tak já bych za to víc jak 2tis nedal a to by musel bejt v super stavu včetně baterky a HDD co nebude mít nic moc extra naběháno. Stačí takováto odpověď ?

Stačí.

Přesně tak navíc brát ntb s CPU starým více jak 9 let (2gen Core i) a bez SSD je nesmysl.Stejně tam bude tazatel rozšiřovat RAM a určitě bych tam dal SSDčko, tak proč si rovnou nepřiplati a nekoupit modernější stroj jako je např ta 7240

Až to HDD odejde, tak tam SSD půjde.

A do tý doby tu budete psát že systém slizí a na cokoliv kliknete můžete si jít udělat kafe.Mluvím z vlastní zkušenosti, rukama mi prošly desítky (možná již stovky) podobných ntb.Ale znovu opakuji, jsou to Vaše peníze, utraťte si je za co chcete

HDD v těchto starých NTB jsou extrémně pomalé a je třeba se jich zbavit hned. Strašně to ty stroje zabíjí.

Tak to souhlasím.U Dell Latitude E6520 jsem vyměnil HDD za SSD. Sice když tam bylo HDD se na tom dalo v pohodě fungovat, ale s tím SSD se to nedá srovnat.

Vy jste zřejmě ještě nepochopili, že se ptám jenom na to, jestli ntb. mám vzít za tuto cenu, nebo trvat na slevě.

Je to staré Vostro, tedy nic extra u čeho bych očekával dlouhou výdrž. Na to se kupují Latitude. Takže za mě je to dost. Kdyby v tom bylo 8GB RAM a 240GB SSD, tak ok, ale není.

Jakou byste mi tedy doporučil slevu?Předem děkuji.

To jako vážně?

Promiň ale to je absolutně nesmyslná otázka. Pokusit se dohodnout nižší cenu je jedna věc ale "trvat na slevě" je jaksi nesmysl. Buď jsi ochotný to za tu cenu vzít, nebo ne. Podle mého je těch 4000 Kč OK, pokud dokážeš usmlouvat nižší, je to tvúj bonus. Však zkus zavolat a říct třeba, za 3500 Kč bych to vzal a uvidíš, co na to řekne.

Dobře, napíšu mu, jestli by to o těch 500 Kč mohl zlevnit. Pokud to nevyjde, tak jsem před chvílí narazil na Dell Latitude E6420 za 4 200 Kč. O proti tomuto má i7, ale menší disk.PS: Konečně nějaká pořádná odpověď.

Disk je zcela irelevantní, pokud to není SSD. A mezi Vostro a Latitude je docela rozdíl.Jinak já bych určitě za ten šrot 3500,- nedal. Takže za mě je sleva 500,- málo.

U toho Latitude je disk 250 GB HDD patrně 7200 rpm., takže v podstatě klasika.

na těch 7200 rpm jsi přišel jak?https://www.cnet.com/products/dell-latitude-e6...

To je v podstatě jenom odhad, protože tyto notebooky většinou těch 7200 rpm. mají.

Já vím, najdou se i takoví, co řeknou, nechtěl bych to ani zadarmo ale buďme realisti. 3500 Kč za použitelný ntb není moc.

Já osobně bych radši vzal ten Latitude s i7 za 4200 Kč a dokoupil SSD minimálně 250 GB, případně ještě rozšířil RAM na 8 GB pokud už tolik nemá.

Když to snížení ceny nevyjde, tak beru ten Latitude. RAM snadno rozšířím, protože se mi doma válí volné RAMky a SSD tam časem taky půjde.