Dell UltraSharp U2717D - oprava

Zdravím,Má to cenu opravovat? Na kolik by vyšla výměna panelu? https://www.czc.cz/dell-ultrasharp-u2717d-le... https://i.imgur.com/t9GFae3.jpgDíky.

Odpovědi na otázku

Pokud ještě máte Dell NBD, tak to můžete zkusit. Pokud byste měl opravu financovat, tak se to velmi pravděpodobně nevyplatí.

Vzhladom na to, ze ide o 5 rokov stary model, tak nema.

Prasknutý displej nemá cenu opravovať nikdy, pretože tvorí podstatnú časť ceny celého panelu. Keby bolo vadné len podsvietenie, napájanie ale tak niečo tak by sa to ešte vyplatilo ale aj to skôr len v tedy keď nájdeš šikovného kutila čo to zvládne. Normálne v servise už velmi nie, zvlášť u 5 ročného modelu. Tak isto záleží čo je to za monitor, či nejaký drahší alebo len obyčajný consumer lowend.

Keby bolo vadné len podsvietenie...a jak a za co by se vyplatilo měnit LED podsvietenie který je součástí panelu ??

Rozumím, díky všem!

Je tam osmibitový panel Samsung LTM270DL11, takže smysl by to opravit mělo, pokud děláš grafiku. Na aliexpressu jsou okolo 250 USD další náklady bude kalibrace, takže spíše se to nevyplatí. Je to škoda, protože je to slušný monitor.

27" panel se rozhodně nevyplatí kupovat na aliexpresu - přijde rozbitej... pokud by ho teda neposílali DHL (pak by ale cena dopravy byla větší než ten displej). A když si k těm 250USD přidá 2000 tak má novej monitor a se zárukou

Ano, 120 USD panel a 130 USD doprava přes DHL. Srovnatelný monitor s nativním 8bitovým panelem za 7k fakt nekoupíš.

A k tomu DPH a poplatok za zastúpenie pri colnom konaní, a tiež dačo servisu čo to zloží dokopy ak to nedokáže sám. Určite sa to vyplatí.

U2719D stojí cca 9000 a určitě se v dealech dá sehnat levněji.

No moc neušetří, nový Dell U2719D stojí cca 9000-9500 Kč s DPH, v dealech pro firmy určitě výrazně levněji, a je na to nová 3letá záruka...