» Poradna » Počítačové sítě

Dell OptiPlex 745 - problem s rychlosti LAN

Ahoj mam problem s pc Dell OptiPlex 745 a integrovanou lan na desce. Typ Network controller Broadcom® 5754 10/100/1000 jenze za z toho dostanu jenom 10/100 a vic ani nahodou. Kabelem to neni. Nejaky napad co stim ?

Odpovědi na otázku

a jiný komp na stejném připojení jede rychleji?

ano naprosto bez problemu , ja nevim jsetli se nekde u toho dellu treba v biosu neco nenastavuje aby to jelo na 1 Gb. Protoze i win 7 pisou ze jede max 100.

tak dalo by se to otestovat pod linuxem, zda je to v SW nebo HW...

a existuje nejaka live distro ? jen za timto ucelem ?

Jakékoliv linux distro postačí.... klidně zkus mint, ZorinOs, Ubuntu.. prostě to je jedno... Prostě to nahoď a projdi to... Pokud to pojede tak system ti něco stal... pokud nic, je to HW (možnost, že deska odchází? no nevím, nechci strašit, to by se pak tu řešilo dál co s tím).

hmm, nevím, jak je to s ovladači Broadcom pro LAN, ale pro wifinu musíš nahrát separátně - integrované nejsou. Snad jediné distro, o kterém vím že by v něm Broadcom drivery měly být rovnou, je tohle Lubuntu:http://bit.ly/lubuntuw7Trustyale třeba to pro ethernet není potřeba nijak řešit...

Moze to robit technologia "green". Je pritomna v niektorych ovladacoch pre LAN karty v pocitacoch a dost casto sa vyskytuje v LAN switchoch.

Pri notebookoch je potrebne vypnut setrenie energiou pre konkretny LAN adapter. 1Gbps rychlost je dost zrava na energiu.