» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dell Optiplex 7010

Ahojte , starší desktop do ktorého som skúsil na skúšku dat win 10 pro. No nejako sa mi zdá, ze je to pomalé...aj ta inštalácia trvala nejak dlhoCpu Intel 5-3470GPS Radeon HD 7000 1024 MB 64bit Ddr3Memmory 4096 MB DDR 3 Sdram HDD -WDC WD2500A A KX -75U6A A0 (250GB,16MB.)Da sa to nejako zrýchliť? Diiik

Odpovědi na otázku

1) vymenit disk za ssd2) na Win 10 malo RAM, takze pouziva swap file - na rotacnom diskuDoplnenie RAM by sa hodilo ale vymena toho WDC za SSD tomu vyrazne pomoze, v ramci moznosti samozrejme.

Dakujem . Práve pozerám Ssd samsung 860 evo 250 GB

Nechci ti do toho kecat. Teď jsem dělal upgrade na DELL_OPTIPLEX_3010+ co mám další 4 rovněž postarší HP Compaq Elite SFF. U všech jsem dával Crucial MX 500 a šlapou jak hodiny. P.S. 250 GB si ještě rozmysli, doporučil bych aspoň 500GB. Není tak velký cenový rozdíl.https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-250gb/2... https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-500gb/2...

proč platit 500 když mu stačí 250 ??? Navíc když na data tam nechá ten HDD..To bys mohl říct že rozdíl mezi 500 a 1TB už taky není velký a že doporučuješ tedy 1TB.. Nebo 2TB ? to se vyplatí ještě víc ne ??

SSD. I jenom SATA SSD bude představovat výrazné zlepšení. Víc paměti by taky neuškodilo, pokud to jde.

Dakujem...

Kazdy schopny instalater napred navstivi stranku vyrobcu a zisti si, ci dany hardver podporuje novy OS,Ked ano, tak si PRED Instalaciou stiahne vsetky potrebne ovladace.Ako prve sa instaluje podpora zakladnej dosky (chipset) a potom nutny restart.To najdolesitejsie - zakladna doska a jej chipset je len pre vyvolenych v klube "H"Nie som clenom, takze mas problem.

Byla to čistá instalace, nebu upgrade? Jinak W10 se nemají s HDD moc rádi, chce to SSD.

Ide o cistu instalacku

Zase ty?! Nejdříve si zjisti, co máš za GPU (GPS je opravdu něco jiného) https://cs.wikipedia.org/wiki/AMD_Radeon_HD_7000Není důvod, aby na tomto HW W10 byly pomalé, ani v případě HDD.Konaly se řádné ovladače v řádném pořadí?!https://www.dell.com/support/home/cs-cz/produc...

Ovládače som nainštaloval iba chipset a grafiku. V správcovi co som pozeral, nebolo treba instalovat žiadny ovládač.. GPu mi mobil prepísal na Gps , myslím, ze to viacerí asi pochopili...

Jak už tu bylo napsáno, jednoznačně vyměnit ten Western. Koukám na ročník toho počítače a on už toho bude ten disk asi trošku unavenej....... Menší upgrade RAM taky nebude k zahození. Navýšení rychlosti bude velké a bude Vám to dobře šlapat ještě mnoho let.