Dell ntbk | Zrnící LCD při pohledu zespod

Zdravím,
vlastním 2 měsíce notebook Dell Insprion N5010 s konfigurací s Core i5 a GPU 5470 1GB. Můj problém je takový, že pokud display nakloním více než je pozorovací úhel (dívám se na display jakoby zespod), tak je vidět zrnění (jako u CRT televizí při rušeném signálu), které je nejvýraznější na barevných přechodech modrá-bílá a šedá-bílá případně tmavě šedá a světle šedá. Při normální práci to neruší, ale pokud se člověk dívá (např. při prezentacích atp.) na notebook "zespod", tak je to nepříjemné. Jedná se o work-as-designed což mi tvrdili na hotline Dell? Bojím se toho, že pokud je "dokopu" k výměně LCD, tak že se problém bude opakovat (co jsem koukal, tak i do mého nbtk je namontován nějaký monitor s názvem "1JC2N€B156XW2" což mi připadá jako no-name bůh-ví odkud a o kvalitě nemluvě. Každopádně za těch 22 tisíc za tento notebook bych očekával vyšší kvalitu LCD. Nemáte někdo s tímto problémem zkušenosti? Nemůže to být grafickou kartou ATI 5470 (MOBO byla již 2x měněna včetně napájecí jednotky ntbk -> 3 opravy)?

Jedná se o tento samý problém, jak je uvedeno zde:
forum.grafika.cz ...

Díky za odpovědi¨
dog.bi

Odpovědi na otázku

to je levny dell, to je taky na prd, ale Dell tam ma alespon tu dobrou zaruku, nejlepsi by bylo aby ted v ramci zaruky menily grafiku i displej

Ked je to LCD typu TN, co predpokladam, tak to neni chyba, ale vlastnost tejto technologie.

P.S. pozri:
http://extrahardware.cnews.cz/test-2x-lcd-benq-va-led-v... ...

treti obrazok, pozorovacie uhly LCD technologii TN, VA, IPS.

kdo se ale diva na displej od spoda ?

Ad a: to spíše nejde o TN. Poněvadž pozorovací úhly jsou stejné z obou stran a u levnějších ntbk v kanclu (asi TN) tento problém nevidím. Je někde tato problematická vlastnost U LCD někde podložena?
Ad Dr.: Pro mne 22tisíc v hotovosti není zrovna málo. Dále kdy koukám na lcd zespod jsem psal nahoře.
PS: Budu rád, pokud se též vyjádří někdo kdo přišel s tímto problémem do styku. Díky

Tak jsem to řešil s Hotline Dellu kdesi na Slovensku. Načež mi odpověděli, že video zobrazující zrnění nedokážou otevřít (a ani nemohou dle nařízení), že fotky neumějí posoudit a tak požadují zaslání do servisu pomocí CAR. Přitom sem si zaplatil NBD. Je tohle nějak napadnutelné (právně, eticky)?

S pozdravem
dog.big