» Poradna » Notebooky

Dell notebooky

Zdravím, nastupuji na VŠ technického/ekonomického směru. Konkrétně je to VŠE FIS. Přemýšlel jsem nad dell notebookem ale nevím, jakou řadu vybrat. Já sám programovat budu, ale ne na denní bázi. Co se týče úpravy fotek a videí, tak to moc neřeším. Jde mi o to, mít notebook, na který se můžu spolehnout, který vydrží, utáhne složitější programy a chtěl bych se vlézt do 50k. O peníze tedy moc nejde, spíš nechci zbytečně vyhazovat za něco, co nevyužiju. Díky za každou radu

Odpovědi na otázku

co znamená "utáhne složitější programy", když píšeš "Co se týče úpravy fotek a videí, tak to moc neřeším"?Jako nějaké programovací IDE nebo spoustu tabů v browseru ti v pohodě bude zvládat Dell Latitude, přičemž můžeš si nechat navýšit RAM na 16GB abys měl klid. Grafika stačí Intel.Pokud bys ale potřeboval notes na nějaké CAD SW, nedejbože 3D modelování a simulace, tak na to kancelářský Latitude od Dellu nebude ono a bude lepší sáhnout po řadě Precision (od HP je to Zbook, ale ne varianty "U"), pokud bys byl takový masochista a chtěl to dělat na notesu (jakože za ty prachy můžeš mít obstojný desktop a nějaký levný notes na poznámky do školy).