» Poradna » Notebooky

Dell Latitude nebo Lenovo ThinkPad

ahoj, chtěl bych poprosit o radu pro který ntb se rozhodnout, zajímají mě zkušenosti s konkrétními značkami/modely, postřehy z hlediska konstrukce ntb, pozáručního servisu atp.už jsem v podstatě pevně rozhodlý pro jeden z těchtohttps://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e560-d422... https://www.alza.cz/dell-latitude-e3570-d4270... ntb musí pár let vydržet každodenní přenášení mezi kanceláří na stavbě a domovem, musí zvládat jen běžné kancelářské programy, čtení více pdf najednou a stavební výkresy v autocadu(u obou modelů je v plánu vyměnit disk za ssd) Děkuju za rady

Odpovědi na otázku

Já bych vzal Dell + má i ta klávesnice s servis.

S těhle dvou jednoznačně Dell

Ahoj, já bych se toho Lenova nebál a bral bych ho. Na rozdíl od toho Dellu má wifinu s nejnovějším protokolem 802.11ac což je určitě plus a co víc, má hybridní disk kde je systém nahraný na SSD disku což je nesrovnatekně rychlejší než ten u toho Dellu. Já volím Lenovo. Ale je to na tobě. Ahoj

,,je v plánu vyměnit disk za ssd,,

Ten ntb Dell jsem nedávno koupil a hnedka po 9ti dnech jsem ho vrátil. Jakmile provedeš čistou instalaci i po stažení OEM Widows 7 z webu Dell:1) Na webu Dell ti nebude fungovat jakákoliv detekce pro chybějící ovladače a rovněž tak nebude žádná odezva na diagnostiku jakéhokoliv zařízení. Čili pokud si ponecháš předinstalovaný OS, tak ano, potom detekce bude fungovat. 2) Power management nebude plně funkční. Bude tam chybět to zásadní a to je možnost výběru chlazení CPU. A opět, pokud si tam ponecháš přeinstalovaný OS, pak to pojede i s tou možností výběru chlazení CPU. Dell není až tak super, jak si mnozí myslí.. Navíc budeš muset dokoupit RAM, 4GB ti stačit nebude už jen vzhledem k tomu, že v tom ntb je k použití jen integrovaná grafika Intel HD 520-.. a není to nic moc.. I po všelijakém možném nastavení grafického adaptéru nebude zobrazení až tak fajnové.. prostě hnusnej obraz.. Notebook jsem vrátil. Uvažoval jsem o dražší variantě ntb značky Dell, ovšem to by mě vyšlo cca na 27 tisíc... Takže jsem se rozhodl, že si raději poskládám stolní PC.. Tedy, pokud do toho půjdeš a koupíš ten noťas v Alze, můžeš si ten ntb otestovat, budeš mít na to 14 dní. Zobrazování je dost mrzuté, nelze to kloudně nastavit.. červená a černá, to je prostě hrůza..

Tento Dell jsem dával do provozu 2x.Nač debilní detekce, která nemusí fungovat v konkrétním prohlížeči.Stačí použít ze spodu Service Tag a hned máš jasno.Vše fungovalo korektně a bez problému. Dell to má pěkně uděláno.Vždy jsem měl Dell a vždy jsem byl spokojen.

No tak jo.. Mně ty barvy prostě nesedí.. Zobrazení stojí pěkně za hovno.. Já bych tedy chtěl mít za 18 litrů alespoň průměrnou kvalitu ..Jasně, že o detekce na tom jejich webu ani tak nejde, hlavně že jsou k dispozici ke stažení všechny ovladače.. Jen jsem se zmínil o tom, že detekce prostě nefunguje v případě, že si provedeš čistou instalaci.. Nějak jsem prostě nepochopil, proč to v takovém případě nefunguje.. Když jsem si zakoupil jejich výrobek, chtěl bych tedy využít všech těch vymožeností na jejich webu, ne..??? Proč to tedy funguje jen za předpokladu, že si nesmím nainstalovat čistou verzi Widows..???Tak ať si ty notebooky strčej do pr.dele..

Jo..a ještě jen malinko doplním.. Po provedení čisté instalace Windows vždy chyběl jeden ovladač neznámého zařízení.. Nakonec jsem si ho stáhnul z jiného zdroje a tak jsem si řekl dost, tohle mě prostě nebavíííííííííííí Před tímto kouskem jsem měl Lenovo a kupodivu jsem s tím neměl žádné trable, tedy co se týče ovladačů po čisté instalaci Windows.. Njn... noťas Lenovo na platformě AMD mi po necelých 6ti letech odešel..

A to si děláš srandu Když si po čisté instalaci vyjedeš drivery a vše nainstaluješ máš všechna zařízení OK. Na Dell většinou zůstávalo neznámé zařízení - Dell ControlVault (tudíž nutno stáhnout přísl. ovladač přímo z Dell).Ano kontrastní poměr má horší než Lenovo, ale neměl jsem s tím problém (proto i ta cena u Latitude). Pozorovací úhly jsou OK. Většinou se stejně pracuje na exter. monitorech.Jinak se jedná o velmi dobře zpracovaný notebook s kvalitní posvícenou klávesnicí. S provozem na baterii se blíží mnohým ultrabookům.

+ u DELL nejsou i nepravidelné mezery, jako například u některých modelů Lenova

Vidíš, a mně se například u Lenova nepodařilo nikdy znovuzprovoznit tlačítko ThinkVantage, na kterém si tolik zakládají. Instaloval jsem WXP na R61e, W7 na T400 a na T410 a nikdy to potom pořádně nechodilo. Zase tak moc jsem se s tím nepinožil, protože je v podstatě k ničemu.

Tys mi dal mínus..???Na co si tady hraješ..??? Jsme na Facebooku.. ??? Strč si ten Dell třeba do pr.dele.. Narvi do něj ssd a k tomu si dokup ještě jednu placičku paměti, která tě vyjde na víc než 2 litry.. Nakonec zjistíš, že kdybys ještě malinko přihodil peněz, mohl bys mít slušný stolní počítač.. Na tom notebooku jsou jen dvě věci, které mě zaujaly, že má podsvícenou klávesnici a funkční Wake On Lan i po vypnutí stroje..

To že by si někdo dovolil Hlavně klid, aby Ti neprasklo..NTB je notebook

Ahoj,já mam Lenovo e440 tu nejvyšší verzi (i7, 8GB, GPU) a od té doby, co jsem na to dal Win10 je to skoro nepoužitelné. HDD točí na 100% a nejde s tím skoro nic dělat. Když už sem myslel, že mám vyhráno, tak po týdnu to začalo zase na novo. Přesně po roce jsem ho musel dát do servisu, protože mu odešla CMOS baterka. Prý se to stává často a způsobuje to MB, že se mění celá. Což je zhruba za 12k. Nechal jsem si tu starou a zatím to "funguje".Navíc to dostaneš s předinstalovaným SW od Lenova, který je akorát balast (nevím jak u Dellu).Když to shrnu, já bych do Lenova už asi nešel. Možná, když na to dáš čistý OS, jinak ne. S Dellem zkušenosti nemám.Hodně štěstí s výběrem,J.

15" a 1366x768 px v r. 2016?

No co mi zbyva. V tehle cenove hladine. Porovnaval jsem nazivo v pripade ThinkPadu i s FHD displejem v 15,6" a pro me to nevidim jako zasadni nedostatek. Soucasny ntb mam https://www.czc.cz/sony-vaio-vgn-sr19vn/5743... 13,3" s 1280x800 a potrebu jemnejsiho rozliseni zatim nemamPremyslim ted je o tom ze bych vzal misto 15,6", 14" protoze numerickou klavesnici nutne asi nepotrebuju, (dodneska sem ji taky nemel) a 14" do prace taky stacit bude (na slozitejsi excely a rysovani v CADu budu mit stejne doma ext. klavesnici a ext. monitor) Navic ma 14" uz ssd disk a s cenou 17,5k bez DPH se este vejdu do firemniho limitu (ssd do vyse uvadenych modelu bych si tak ci onak musel koupit za sve)

No tak jak píšeš, já mám Dell 14" i 15,6".A ta 14" je na přenášení a jako prac. NB lepší.

Ani u jednoho neudelas zasadni chybu, oba jsou dobre stavene profesionalni notebooky. Ja jsem nedavno vymenil Latitude za Thinkpad, oboji "vlajkove lodi" vyrobce.Celkove jsem z te vymeny spis zklamany. Kupodivu mi na Lenovu nejvic chybi "detaily" jako LED pro nabijeni (je nesmyslne zvenci na viku), diskovou aktivitu (i v dobe SSD rad vim, ze cekam na nejake cteni nebo zapis) a uplne nejvic indikace Caps Locku. Je na to sice aplikace ve Windows, ale ta je v pripade pouzivani vice virtualnich masin nebo zaheslovaneho disku na urovni systemu tak trochu na houby.U Lenova naopak ocenuju hlavne mensi vahu, ale to je spis otazka konkretnich modelu.

P.S. Menil jsem 15.6" Latitude za 14" Lenovo a ohledne displeje nelituju. Rozliseni pouzivam porad stejne, i na 14" Lenovu je 1920x1080 krasne pouzitelne (mam nastesti dobry zrak).

oba dva jsou pracovni rady, ale te nejnizsi kategorie. Servis ma dle meho v zakladu lepsi dell, nebot nabizi NBD zaruku - oprava do druheho dne u zakaznika v pripade dostupnosti dilu. U lenova ti jde klasickych 30 dni, NBD jde prikoupit. Posledni dobou ctu na lenovo spise negativni komentare - napr. caste problemy s modelem P50 - BIOS, popraskane sasi, display coz u WKS za cca 60-90tis. nevim nevim.Druha moznost je vzit repas. Koupis pak za nizkou cenu profi stroj - zadny plastak jak vyse zminene s obdobnym vykonem a daleko vyssim rozlisenim. Ono pouzivat autocad na HD ready no, chvili jsem to delal, ale nikdy vice, porad musis zoomovat a pohodli prace jde do kytek. Ohledne zaruky, tak na repas muzes koupit klidne s 2 letou zarukou a prodlouzit si ji i na 4 roky, tudiz v pripade ze se neco pokazi, tak mas moznost reklamace.

Ale když vezme 14" tak stejně práce v kreslení připadá v úvahu jen na monitoru tak jak uvádí.Jinak tak jak uvádíš Lenovo zahájilo masovou výrobu a ohlasy na to moc nejsou.

to ano, ale pise ze prenasi mezi stavbou a domovem, tak pokud by treba potreboval na stavbe neco ihned resit, tak se vyssi rozliseni muze hodit, bude na to lepe videt. Na dlouhodobou praci pouze ext monitor.

Z mojej skusenosti URCITE Dell Latitude.NBD zaruka je super a funguje perfetkne(mame v EU cca 1500 Latitudov a ked sa vyskytne nejaky problem, v 99% pripadov je vyrieseny na druhy pracony den)