» Poradna » Notebooky

Dell Latitude E6410

Zdravím,Potřeboval bych poradit, co si myslíte o tomto NTB? Pouzival bych ho prevazne na internet.vidím, že má i5, ale také vím, že tento NTB už má nějaký pátek za sebou, tak bych se chtěl zaptat, jak je na tom, abych pak nemusel řesit nějaké nepříjemnosti.Nebo jestli se vyplatí koupit nějaky jiný.Ale jak jsem řekl, byl by používan z 80% na internet.Diky

Odpovědi na otázku

Na Internet je zbytecne velky, tezky a vykonny. Jde o business notebook, ktery hodne vydrzi a jako novy ma NBD zaruku (do druheho dne zahajeni [a u Dellu take obvykle vyreseni] opravy).Nepises, kde a za kolik ho chces koupit. Pokud je to bazar za slusnou cenu tak to muze byt vyhodne, ale s prenasenim v obalce stylem MacBook Air nebo Asus Zenbook nepocitej.

Mam moznost ho koupit za nejakych 6000. mel bych ho prevazne doma, potazmo obcas do prace.Jinak dekuji za rady.

Za tu cenu bych ho bral, i kdyz baterka uz bude v haji. Mel jsem ho (nebo E6420? Uz nevim) a je to skvely stroj.

Pokud je to repas z nějakého obchodu, chtěj alespoň roční záruku. Druhá věc je chlazení - měl by mít kompletně přepastované chladiče a vyčistěné od bordelu - nedávno jsem něco podobného čistil, protože se pekl a trhrottloval. Počítej s tím, že disk bude mít hromadu realokovaných sektorů (klidně chtít koupit bez disku a koupit SSD) a akumulátor bude taky zralý na výměnu (odhadem 30 % kapacity - takže najít seriózního prodejce alternativních - vyjde zhruba na 1 000 Kč). Potom nevidím důvod, proč by neměl fungovat dalších 5 let.PS: při výběru si pořádně prohlédni displej - nejsem si jistý, jestli je LED nebo CCFL, ale ty s CCFL bývají obecně hodně vysvícené a jas obvykle nedostaneš nad 100 cd/m^2 = dost tmavý a obvykle nažloutlý.

Intel Core i5 520M, 14.1" LED 1440x900, RAM 4GBteda nevím, ale 14ka je celkem malá. Já bych preferoval 15.6ku. Jinak latitude jsou super stroje.

Mali sme ich na firme cca 1000 kusov v ramci EU.Notebooky su spolahlive a vseobecne sa vemi nekazili.

Jj, celkem drzaky, menily se jen disky (to ale v podstate u vetsiny znacek vcetne desktopu). Akorat v pripade repasu zalezi na konkretnim kusu, jakou ma za sebou historii (ajtaci/admini by mohli vypravet) a jak peclive byl proveden repas.

Jasne, ale vseobecne 6410 a aj 6420 a 6430(tieto uz maju ine sasi) boli velmi slusne stroje, presne ako pises, drzaky.Ja by som to odporucil, pokial ten repas bol OK a povodny notebook nebol v rukach nejakeho drevorubce :)