» Poradna » Notebooky

Dell Latitude E5510 - nízký výkon CPU

Zdravím. Mám dotaz na zdejší odborníky. Po čisté instalaci Win10 na nové SSD je trvale slabý výkon CPU cca 0,91GHz, nejde ho vybláznit na jmenovitých 2,4GHz. Využití CPU stoupne max na 30%. Je možná chyba ve starší verzi biosu? Je tam ver. A7, nový bios A16 nejde nainstalovat kvůli vadnému akumulátoru. Děkuji za věcné rady.//Smazán troll "René".//

Odpovědi na otázku

Aktualizace biosu jde pouze s adapterem a funkční baterkou. Jasně píšu, že je baterka vadná. Prosím věcné odpovědi.

Aktualizovat bios lze bez funkční baterie, nebo adaptéru (pokud je baterie :D). V takovém případě se spouští z DOSu a za exe soubor se doplní parametr díky kterému proces baterii nekontroluje. Parametr si již bohužel nepamatuji, ale tímto způsobem to jde.

Díky za radu. Ten parametr je E5510A.EXE /forceit.Poslední bios je tam ale stále je podtaktováno. Ještě zkusím ten zdroj, tento je od HP. Má o 1V méně (18,5V), tak nevím ale vyzkouším.

jaká HW konfigurace to je? Dell tenhle Latitude prodával v různých variantách.

Jednou jsem mel Dell NB s slabym adapterem a jel na frekvenci 0.3GHz. A naplno se rozbehl kdyz jsem adapter odpojil, a NB presel na baterku. Po vymene zdroje uz byl vykon ok.

může za to ta mrtvá baterka v kombinaci se slabým zdrojem. Jak silný zdroj máš?

Snad to bude ono. Zdroj je od HP 18,5V 65W. Zkusim sehnat orig. zdroj

Tak kombinace vadného akumulátoru a nesprávného zdroje, je odpovědí na všechny otázky. Na zdroje jsou délky dost citlivé.

Tak je to zdrojem. Po připojení zdroje od podobného Dellu ntb jede na plný takt 2,4GHz. Díky za podporu, dobrá zkušenost...

mě se kdysi dávno stalo něco podobného s Thinkpadem, taky běžel jen na 800MHz, BIOS nešel flashnout. Mrtvá baterka a slabý cestovní zdroj ...