Delid CPU

Dá se delidovat i AMD CPU? všude na netu totiž vydím že všichni delidují pouze Intel.

Odpovědi na otázku

Ano samozřejmě. Jen si předtím zjisti zda to u tvého procesoru má smysl. AMD totiž celkem často IHS na chip letuje pájkou. Tak sundat IHS není taková sranda jako u Intelu a když se ti to povede tak si vlastně nemůžeš pomoct, letovaný IHS má výborný přenos tepla, to se s tou inteláckou pastou šedivkou nedá srovnávat.

Tak sundat to jde, ale smysl to nemá. Je to přiletované, takže ho musíš odpájet. Ale jelikož připájení je podstatně lepší než jakákoliv pasta, tak to nemá smysl a proto se to nedělá.Pokud už to někdo dělá, tak jen proto, aby se podíval dovnitř. Ale CPU se tím často úplně zničí:https://www.youtube.com/watch

U AMD se to nědělá, protože vychladíš přetaktovaný CPU cca 160TDP s chladičem cca za 700,-Kč pod 60°C. U Intelu bez delidu to nejde.

Asi jsem blbej, ale co je to "delidovat"?

Odje*ať horný kryt z procesora.

Tož to jsem pochopil, ale CO JE TO ZA PATVAR?!

Něco jako "Odvíkovat" nezní dost kůl

přičemž když se to nepovede, tak z "odje*ať" se velmi rychle stane "doje*ať"

Já tomu říkal „obřízka procesoru“. Heatspredader šel sundat i z AMD K6 - jádro vypadalo jako u Duronu.

mám i3 7350k bez delidu a na 5GHz jede samozřejmě je tam postavený vodník. Dcera to ani nevyužije. na net a max minecraft

To je současná móda, a kdekdo se tak úspěšně pokouší zničit procesor od Intelu.

On si je Intel šidí sám, pastou šedivkou, ten kdo chce pořádně na taktovat jinou možnost nemá

já kupuju AMD, ale kdybych měl Intela, sám bych udělal delidmám rád ,když vše běží do krve

Pájení není všelék. Viděl jsem zdegradovanou pájku jak u Intelu, tak u AMD.

Odjebat kryt a napájet čip...frikulínská taktovací móda....

jsem si myslel, že vrcholem frikulínství je mít místo chladiče "kelímek" a lít tam kapalný dusík