» Poradna » Programy

Delfi a pridavani obrazku do DB

Ahojjeden vecny problem. Potrebuji v delfi naprogramovat pridavani obrazku do DB.Mam DB, kterou si zvolim a otevru. Nasledne kliknu na tlacitko a najdu si obrazek, ktery se otevre. takze v okne vidim otevrenou databazi a obrazek a ted bych potreboval pridat obrazek do DB a naprosto netusim jak na to. Tady je zdrojak, ktery jsem zatim napsal.unit katka;interfaceuses  Windows, Messages, SysUtils, Classes, Graphics, Controls, Forms, Dialogs,  ExtCtrls, DBCtrls, StdCtrls, Mask, Db, DBTables, ExtDlgs, Grids, DBGrids;type  TForm1 = class(TForm)    DataSource1: TDataSource;    Table1: TTable;    DBImage1: TDBImage;    DBEdit1: TDBEdit;    DBNavigator1: TDBNavigator;    OpenDialog1: TOpenDialog;    Button1: TButton;    Jmeno: TLabel;    Label1: TLabel;    OpenPictureDialog1: TOpenPictureDialog;    Image1: TImage;    Button2: TButton;    Button3: TButton;    DBGrid1: TDBGrid;    procedure Button1Click(Sender: TObject);    procedure Button2Click(Sender: TObject);    procedure Button3Click(Sender: TObject);  private    { Private declarations }  public    { Public declarations }    cesta: String;    soubor: String;    name: String;     end;var  Form1: TForm1;implementation{$R *.DFM}procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);var delka: Integer;label ven;begin  if OpenDialog1.Execute then Name:=OpenDialog1.FileName;  for delka:=length(name) downto 1 do    begin      if name[delka]='\' then goto ven;    end;  ven:    cesta := copy(name,1,delka-1);    soubor := copy(name,delka+1,length(name));  Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Obrazek se přidává do pole např. typu BLOB (IMAGE apod.), záleží na databázi.V Delphi máš adresář z příklady :\Program Files\Borland\Delphi5\Demos\Db\FishFactTam příklad na obrázky a spustu dalších věcí určitě najdeš