Děkuji za radu jak vyměnit baterii na MB . . . BIOS už ale nenaběhl!!!!!

Psal jsem do Poradny jak vyměnit baterii na MB a X lidí napsalo, že normálně stačí koupit stejný typ a vyměnit. Bios už  ale nenaběhl!!! Nevíte zda-li se dá Bios opět nějak nahrát na MB. Díky moc!!!!!!

Odpovědi na otázku

BIOS je tam porad, ten na nejaky baterce nezavisi. Zrejme jsi neco udelal spatne.

Mrkni do manuálu k MB a resetni nastavení CMOS (asi jumperem).

jumper clear cmos pri vypnutom pocitaci prehodit vedla a o par sekund nazad do povodnej polohy.Baterku si dufam vymienal pri uplne vypnutom PC (aj zo zastrcky) a dal si ju tak ako bola povodna (pravdepodobne popisom nahor).

S tou baterkou je to právě naopak.Kdyby ji měnil se zdrojem pod napětím tak se mu nestane že bude mít vymazanou CMOS.

Ale moze sa mu potom stat ze pri vyberani skratne napajanie a odpali nieco. Akakolvek manipulacia s PC sa robi zasadne pri uplne vypnutom PC. Nastavenie BIOSu je snad menej pracne ako vymena odpaleneho boardu.

Já vytahoval z AGP slotu grafiku, RAMky přehazoval, PCI síťovku vyndával to vše v PC který byl sice vypnutý, ale v sítí byl pořád, a v desce určitě taky byla šťáva - ATX zdroj

Pokud jsi to udělal přesně podle toho, co ti radili tady: http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp se nemohlo s BIOSem nic státZkus jumper Clear CMOS (při vypnutém PC!)

ja som sa stretol a stretavam sa s tym, ze ODBORNICI (vraj) menia komponenty v PC, ktory je zapnuty na zdroji... myslia si, ze ked ho vypnu cez tlacitko tak je vsetko fajn...