» Poradna » TV, audio a video

Dekodovací modul

Dobrý den, prosím kde najdu na televizi Oled LG dekodovací modul? Po návratu z dovolené my nejde žádný program v reálném čase, vše pouze zpětně. Děkuji

Odpovědi na otázku

A z čeho usuzuješ, že je problém v dekódovacím modulu? Co máš vůbec za zdroj TV signálu?

Skylink

Časopis ze Skylinku, háže to chybu E 04 nebo E 06....( a omlouvám se za hrubku )

A co na to řekla podpora skylinku?

Mám právě najít dekódovací modul. To vše koresponduje s časopisem ...jen nevím kde ho mám najít,....nic co by vypadalo jako nějaký modul, jsem nenašla.

Díky, to jsem načetla....jenže karta naní kam vložit, tu mám v šuplíku, set top box už je zabudovaný. Nechala jsem si poslat i novou autorizaci a nepomohlo to

A nepůjčily si ho třeba děcka/někdo, kdo zalíval kvítka..?

To fakt ne :)Sranda je, že to ještě v ten den to asi hodinu vysílalo správně. Pak to skončilo a od té doby to jede pouze ve posunutém režimu.

Tak ta TV někde má šachtici, kde ho vložíš, např.https://www.srovname.cz/clanky/wp-content/uploads... Jenom nechápu, co to je že kartu máš v šuplíku..?

Já nejsem technik, ale když přijeli ti borci, co televizi přivezli, odpojili starou tv, zapojili na satelit novou televizi a vše bylo funkčí. 14 dnů to až do dovolené bez problémů fungovalo. Proto nechápu současný stav :( ...Nebylo by možné nafotit místo, kam připadně tedy tu kartu vložit?

OOOOO, super, už to vidím Díky

No něco jsem našla, ale je to velké, ta karta tam nepasuje. Jde tam jen z jedné třetiny :(

To je normálne. Možno by nebolo od veci prečítať si ten pos.aný manuál od TV...

Dekódovací modul vypadá takhle:https://1url.cz/UrNjbVkládá se do určeného otvoru televizoru. Do toho modulu se pak správnou stranou zasouvá dekódovací karta. Ale toto dovybavení musí být v TV jen při příjmu satelitního signálu. Pokud se využívá internetový příjem SKYLINK (livetv.skylink.cz) není vůbec zapotřebí.Bohužel jsi neuvedla o jaký způsob příjmu se jedná a to je to nejdůležitější.

Máme satelit....předplacený Skylink. V TV je zapnutý příjem Skylink.

Tento modul asi nemám....

Já tedy hlavně nechápu, jak je možné, že to prvních 14 dní jelo bez problémů

Vyzkoušej ČT24 na předvolbě 8, ta musí fungovat vždy. Pokud nejede, „přijímáš“ nikoli satelit, ale jejich IPTV a pokazila se ti anténa (volej montážníka). Jestli fakt přijímáš, hádám nějakou prkotinu, opravíš sama. Z toho mála, co píšeš, asi špatný kontakt mezi kartou a modulem. Zejména, pokud to už používáš dlouho. Povytáhnout asi 5 mm kartu (ne modul!) a zasunout zpět. Dále vytáhnout kartu (ne modul) a přegumovat kontakty běžnou školní (drolící se) gumou, ofouknout a zpět do modulu. Vyčkat až cca 6 hodin (stále zapnuto ČT24 aby se TV nevypnula) a občas zkusit ČT1 (a nebo ČT1 trvale a hlídej, ať se TV nevypne). Pokud ti nic z toho nezafunguje, vyfoť modul a kartu, v menu TV přečti celou chybovou hlášku, kterou CI modul posílá do TV. Jestli už to někdy fungovalo, trvám na tom, že je to prkotina, „opravitelná“ za pár minut i laikem. Fakt nezkoušej dotaz typu: „kde je v mé TV modul…, co je modul…“. Plýtváš (i svým) časem. Zavolej si aspoň souseda. Třeba bude rád.

Myslím, že Vám chybí CI modul pro karty Skylink obvykle se musí dokoupit samostatně. Následně se do modulu vloží Skylink karta a celý modul se zasune do dané pozice v TV.

ještě dodatek, moduly jsou ve 2 variantách, buď bez karty nebo s integrovanou kartou, pokud koupíte s tou integrovanou kartou, je třeba zprovést změnu v rámci Vašeho Skylink účtu