Defragmentace disku na nsa

Dobrý den.Potřeboval bych defragmentovat disk v NSA serveru zyxel320, nemůžu ale přijít jak na to.

Odpovědi na otázku

Proč máš dojem, že to potřebuješ?

Je pomalý a některá videa co na něm mám se zasekávají. Disk nebyl defragmentovám ani formátován od té doby so jsem ho poprvé zapnul a běží nonstop už asi dva roky. Zkoušel jsem i jestly to není jen nějaká chyba na notebooku ale nic tak asi budu potřebovat defragmentovat disk na serveru, nevím ale jak.

Zkus ten film zkopírovat na disk v počítači, abys viděl jakou rychlostí to kopírování pojede.Defragmentaci není v naprosté většině případů vůbec provádět.

Jede to cca 1mb/s dřív to šlo ale tak 10-15mb/s

Pokud všechno jede pomalu, tedy i staré soubory, tak to naprosto jistě není fragmentací. Ta by se totiž projevila pouze u nových souborů.

Aha, nevíte čím jiným by to tedy mohlo být a případně jak to opravit?

Chybu bych nejdřív hledal v notebooku.

Servery pod Linuxem (a NAS Zyxel NSA-320 mezi ně patří) není třeba defragmentovat, použitý souborový systém to nepotřebuje a OS se o to případně postará ve volných chvílích sám. Nemusí se na ně sáhnout klidně 10 let.

Jak rychle jede síťová karta?

Aha, prázdniny se blíží a pubíci se opět nudí...Ani tu zkratku neumíte napsat správně! Odpověď je: "NIJAK!", o to se stará jádro os a o redmondský rozhodně nejde! A doporučení: "NESAHEJ NA TO, DILETANTE!"

Vím že správné označení toho serveru je NAS ale na krabici se píše NSA tak jsem napsal nsa tak si toho nech.

ZyXEL NSA320: http://www.zyxel.com/cz/cs/products_services/n... je TYPOVÉ značení, broučku! Nepředpokládám, že budete schopen ani opsat ze specifikací souborový systém na discích toho NASu. Takže je zcela zbytečné ZNOVU psát, že se o to stará jádro operačního systému toho NASu (ext4 jistě napoví) a tudíž NENÍ nějaká speciální utilita na nějaké defragmentování, když to vůbec není potřeba!Odbreberkujte si a vyčistěte si od prachu ten svůj "bůůůček"!

nechtel by ses zacit chovat k lidem SLUSNE? tvoje ponizujici poznamky jsou dosti neuctive, mel by jsi se nad sebou zamyslet!

to ms: Ty jsi přeci tupec. Chování blba. Od toho je snad poradna, ne?

pokud máš opravdu dojem že to potřebuješ, přesuň ty soubory na jiný disk v PC a pak až bude nas prázdný, dej je tam zase z5

*facepalm*

U filmů to nemá efekt ani u jiných multimédií problém máš jinde, stav disků, rychlost přenosu atd., max. si budeš devastovat média zátěží!!

Jak jsi k tomu NASu připojen, netaháš to náhodou po Wi-Fi?

znie to dost srandovne "Potřeboval bych defragmentovat disk v NSA" nebolo by lepsie tie disky v NSA zmazat?

ani ne, je fajn mit zalohu svych osobnich dat nekde v cloudu :D

len ze to je jednosmerka. Tam idu, ale naspat nie.

No nevím jestli by ti v NSA dovolili na jejich disky jakkoli sahat