» Poradna » Windows (a jiné OS)

Defragmentace disku formátovaného fs exfat

Program pro defragmentaci disku ve Win10 mi nezobrazuje připojený usb disk naformátovaný na exfat. Jinak je disk normálně přístupný. To se defragmentace nedoporučuje nebo jiný důvod?

Odpovědi na otázku

Jak je jasné odtud, Defrag ve Win podporuje pouze NTFS, Fat a Fat32, což jste si ovšem mohl najít sám. Takže defragmentaci ExFat FS musíte provést jinak, nebo jiným programem, než microsoftím Defragem.https://support.microsoft.com/en-us/windows/ways-to-imp...

použij třeba Defraggler

Souhlas s Defraggler, ale pokud HDD kapacitně TB, potom může proces trvat více jak den.

exFAT bylo vymyšlené hlavně pro polovodičové paměti, ale když už HDD a ne NTFS, tak na veškerou defragmentaci bych se vykašlal, nemá to cenu a význam.

Naposledy jsem se babral s defragmentací ve Windows 98.

ExFat je blbej v tom, že Windows na něm nedokáže ani opravit chyby a v případě chyby zakáže zápis na disk. Takže je fakt blbost používat ExFat na Windows.

1. Defragmentaci nereste.2. exFAT nepouzivejte, pokud to neni naprosto nezbytne.

Díky všem za odpovědi a rady. Disk se mi podařilo defragmentovat přímo ve Windows 10 z příkazového řádku