Debian Sarge 3.1

Zdravim,predem podotykam ze jsem lama. Na svem notebooku HP nx6125 jsem si udelal dualboot WinXP Home a Debian 3.1r1. WIndows jsou ok, u linuxu jsem provedl instalaci, behem ktere jsem nepriinstalovaval zadne aplikace, pak upravu repositaru, update a upgrade pres apt-get. Potom jsem pres apt-get pridal xserver-xorg, x-window-system a kde, kterezto mi ted nejde spustit. Zkousel jsem apt-get -f install, ale vse ma byt ok. U predchazejiciho OS co jsem mel, Ubuntu Breezy, jsem mel problem s pouzitim ovladacu "ati", musel jsem pouzivat "vesa" - to mi u debianu nepomohlo. Rad bych vypsal chybove hlasky ale tezko je muzu nejak kopirovat do schranky z jineho systemu ... Tak kdyztak prosim poradte, jak to vidite vy, jaky je dalsi standardni postup, prosim.Michal

Odpovědi na otázku

Bez chybove hlasky ti nikdo neporadi, ale muzes zkusit 'dpkg-reconfigure xserver-xorg' a davat pozor jak to nastavis.