» Poradna » Windows (a jiné OS)

Debian přechází do režimu sleep když nemá

Zdravím,Na svém domácím serveru mam nainstalován Debian 9.9. Po instalaci minidlna balíku a reinstalaci celého GUI (gdm3 a Cinnamon) mi začal systém sám přecházet do režimu sleep. Ve správě napájení je přechod do sleep režimu nastaven na "Nikdy", přesto systém po nespecifikované době, (řekněme do půl hodiny) "usne". Před instalací minidlna běžel v pohodě. Nevíte někdo jak to vyřešit, aby se mi neuspával?

Odpovědi na otázku

Vyskúšaj zapnúť screensaver.

Zaplý byl. Zkusil jsem ho vypnout. A k tomu ještě příkaz sudo shutdown -c. Zatím systém jede, už dobré 3 hodiny, takže zjevně jedno z těch dvou pomohlo. Uvidíme jak se to bude chovat dál. Každopádně díky za odpověď

Ak by ti to zacalo robit znova alebo budes chciet nieco nastavit tykajuce sa napajania, tak nainstaluj dconf-tools a spusti dconf-editor. Tam v polozke power-manager najdes vela nastaveni ktore sa cez graficke klikatko v systemovych nastaveniach nedaju nastavit.

Díky, zkusím i tak, zdá se že to bude zajímavé udělátko.

Cinnamon neznám, ale určitě to tam někde bude v nastavení napájení. Plasma to má v nastavení Power Management