» Poradna » Programy

Debian linux má spoustu CD, které z nich jsou potřebné pro instalaci?

Debian linux má spoustu CD, které z nich jsou potřebné pro instalaci a které jsou třeba jen zdrojové kódy? Díky.debian-30r2-i386-binary-1.iso       11-Dec-2003 18:54   586M  debian-30r2-i386-binary-1_NONUS.iso 11-Dec-2003 18:41   649M  debian-30r2-i386-binary-2.iso       11-Dec-2003 19:01   646M  debian-30r2-i386-binary-3.iso       11-Dec-2003 17:50   647M  debian-30r2-i386-binary-4.iso       11-Dec-2003 18:04   644M  debian-30r2-i386-binary-5.iso       11-Dec-2003 18:14   641M  debian-30r2-i386-binary-6.iso       11-Dec-2003 18:25   643M  debian-30r2-i386-binary-7.iso       11-Dec-2003 18:49   296M  debian-update-3.0r2.01-i386.iso     22-Dec-2003 03:12   446M

Odpovědi na otázku

Teoreticky staci jen jedno z tech prvnich dvou , ale pak to bude je takovy hodne holy system.Prakticky je asi lepsi mit vsechny, pricemz z prvnich dvou staci zvolit jen to NON_US.

tak díky, jen mi zatím uniká jak se ty dvě č.1 liší?jinak se mi zdálo, že třeba některá CD jsou jen zdrojáky, jako u kteréhosi jiného linuxu, teď si nevzpomínám...

Ty dve tam jsou mam pocit z nejakych historickych duvodu - v USA neni/nebylo legalni kvuli patentum nektere veci distribuovat, ve zbytku sveta ano. Takze byly dve verze.

Ty dve CD c. 1 se lisi imho tim, ze to NON_US zrejme najdes jen na serverech mimo USA, protoze velci ochranci sveta nemaji radi, kdyz se z jejich zeme vyvazi silna kryptografie (asi aby tak moc nezatezovali sva zarizeni systemu Echelon a podobnych jinych). Takze lepsi je to NON_US, protoze obsahuje i to, co by nasi kamaradi americane radeji nevideli...

jak to, co by nasi kamaradi americane radeji nevideli, kamárádi jsou furt kamarádi né?tak proč si hrajou na mentory?

Staci ti pouze jedno, z ktereho nainstalujes zakladni system. Pokud mas rychly internet, tak vsechno ostatni muzes nainstalovat pomoci nej.BTW: Tohle je debian stable, ktery neni zrovna vhodny pro desktopy, protoze je postaven na starych (ale proverenych a dobre nakonfigurovanych) programech.

 Myslim, ze asi moc rychle pripojeni mit nebude, protoze, pokud by mel, tak by nemel problem s tim, ktere CD mit...  Mozna.

Problem mit s linkou nemusi, ja jsem sveho casu sedel na lince kde mi stazeni 1CD debianu trvalo presne 28 minut :o) ale stejne jsem si sosnul jen to prvni, protoze ostatni mi jsou k nicemu :) Souhlasim ale s prispevkem o jedno vys, tohle vsechno je stable, na desktop to sice jde, ale idealni to neni narozdil od serveru. (dnes to mam 14 mesicu a 19 dni bez restartu a vsechno pracuje jak ma. Jeste ze mam UPS, bez ni uz by nejaky ten restart byl, pac elektrika tu je na draka...

a co třeba to debian-update-3.0r2.01-i386.iso , co tam je za update, není to něco důležitého?

Neznam, ale IMHO to bude update z 3.0r1

nojo ale jak vidno sou tu leda samí hovnoználcí, že ?