» Poradna » Programy

Deb balíček z diskety

Nedaří se mi nainstalovat deb balíček z diskety, kterou jsem vytvořil ve windows (připojení na net mám jen tam a tak jsem balíček stáhnul a nakopíroval na disketu). Když použiju apt-get install ....... dovídám se, že balíček nelze nalézt. Zkoušel jsem různé zadání cesty, ale neúspěšně. V fstab mám /mnt/floppy a souborový systém auto. Taky jsem zkoušel dselect. Nastavím zdroj z fd0, vfat, ale pak bych se měl nějak dostat na seznam toho co na disketě je (i když tam ten balíček je jen jeden),abych mohl označit co chci nainstalovat, ale s tím jsem neuspěl. Stejně neúspěšný jsem i s dselectem při pokusu instalace balíčků z cd. Co asi dělám špatně?

Odpovědi na otázku

Nainstaluj ten balík přímo pomécí dpkg.

Myslim, ze mas predevsim problem s mountovanim diskety.Takze nejdriv jako root zadejmount -t auto /dev/fd0 /mnt/floppya pak uz instalujes (nemam Debian, neznam presnou syntax):dpkg --install /mnt/floppy/TvujBalicek.deb

Ten problém jsem odhalil a je to v tom,že linux nepřečetl správně disketu zapsanou ve win.Balíček má v názvu čtyři tečky a linux přečetl jen jednu a tak když jsem zadal název tak jak má být samozřejmě mi to sdělovalo že soubor nelze nalézt.