» Poradna » Ostatní

Dealextreme.cz - naletel som?

Zdravím všetkých.Na dealextreme.cz som si objednal niečo do počítača (nie je dôležité čo) za 805 CZK, zaplatil som kreditkou, potvrdili prijatie platby, dostal som aj faktúru pdf... a to je všetko.Odvtedy hrajú "mrtvého brouka", neodpovedajú na emaily.Má niekto podobné skúsenosti?

Odpovědi na otázku

Jsou dvě možnosti - zaplatil jsi a nazdar, končíme s tebou. Ta druhá, lepší, je ta, že objednávka byla přeposlána do Číny a teď budeš měsíc, možná i dva čekat a nakonec zboží dorazí. Osobně si neumím zdůvodnit, proč bych objednával přes prostředníka, který si něco ukousne pro sebe, když můžu za stejných podmínek objednat přímo u DX. A nemám moc chutí porovnávat ceny DX.cz s DX.com...

"sesterský" shop: http://www.lampionprani.eu/kontakt.html Stačí si přečíst ty informace o technické podpoře :) Je to prostě jen překupník zboží z Číny. Naprosto žádný důvod nakupovat přes něj a ne přímo... Určitě si nějaké recenze obchodu najdeš sám ;)

Parkrat jsem tam objednaval a zadny problem. Akorat to jde dlouho. Posilaji emailem tracking number, ale jen pro cinslou postu, sledovani konci na hranici s Kyrgiskanem, pak nezbyva nez cekat.

Ale pořád mi nejde do hlavy, proč bych měl někomu platit jen za to, že místo mě objedná zboží, žádná jiná přidaná hodnota v tom není. To je totéž, jako bych přes ně objednával třeba u Alzy - zboží mi přijde domů stejně jako když objednám sám, jen bude o 10% dražší. Jakým způsobem budeš řešit třeba případné problémy s DX?A tracking number? Pokud máš skutečné číslo (ne nějaké z prstu vycucané) tak http://www.17track.net/cs ti sleduje celou cestu až domů. Ale to ti sleduje i DX, jenže jelikož tracking number patří k cizímu účtu nemáš možnost se ke správným údajům dostat.

Presne jak pisi ostatni.To je jen prekupnik,ktery vezme tvoje udaje a objedna zbozi odtud : http://www.dx.com/s/MS6818+Advanced+Wire+Tr... .Zkusil jsem 1zbozi a u prekupnika je drazsi o 600.Mas to stejne jako kdybys to objednal rovnou ze stranky dx.com akorat tam by to bylo podstatne levnejsi.Priste doporucuji rovnou objednavat z aliexpress,alibaba,gearbest,dx.com,.... nez priplacet za nic prez prostrednika a dodaci lhuta a vse ostatni vcetne reklamace je stejna jako u cinskych eshopu.(ikdyz s cinany se domluvis lepe )

Mate nakupovat primo, pak by jste nemel problem, jelikoz pokud zbozi nedorazi otevrete spor a penize mate zpet. Takhle se to musi resit pres prostrednika a ten muze mit v podminkach ze mate smulu. To siale musite zjistit sam.

originální webhttp://www.dx.com/cs/má sice někdy trochu obskurní češtinu z překladače, ale přesto si nemyslím, že by bylo tak složité tam něco objednat, aby člověk musel použít nějakého pochybného překupníka v česku.Navíc tipuju, že oni akorát přepošlou to zboží z Číny, jen holt s další přirážkou. Pochybuju, že to mají skladem, spíš se bude pár týdnů čekat, než to přijde z Číny.

Prošel jsem trochu jejich web - je to ak říkáš, skladem nic nemají, jen objednávku a platbu přesunou na DX.com. To určitě nějakou minimální dobu trvá, takže krom přirážky k ceně bonus v podobě zřejmě jednodenního zpoždění. Ovšem při dodacích lhůtách z Číny vcelku zanedbatelné. Zboží, které je dostupné v Holandsku objednávají tam. Vše okolo případného celního řízení si zákazník zařizuje sám. O reklamacích jsem se nic nedočetl (možná jsem jen přehlédl) takže i ty si zákazník řeší sám. Vzhledem k tomu, že nemá order ID bude problém. Suma sumarum - za přirážku okolo 10% (porovnal jsem ale jen jednu položku) nezískám nic, mnoho věcí bude o dost složitější, reklamace prakticky neřešitelná.No neber to!

A ještě technická - nechci slovíčkařit, ale oni zboží vlastně ani nepřeposílají, jen jménem a s údaji zákazníka na dx.com objednají, zaplatí a zinkasují provizi (dá-li se to tak nazvat). Tím veškerá jejich starost s objednávkou končí.

Tak ďakujem za odpovede.Tovar som si objednal z českého webshopu a platil som tiež jemu. Odkiaľ tovar zabezpečí ma nezaujíma.Za tovar objednaný na shope v EU sa clo neplatí.Anglicky žiaľ dobre neviem a číslo kreditky posielať číňanom by som si netrúfol.Reklamáciu v číne si neviem predstaviť vybavovať.Naproti tomu skočiť si do čiech a vytrieskať peniaze z kontaktu uvedeného na webstránke nie je problém, stačí jedno stretnutie 800 CZK ovšem za to samozrejme nestojí, proste som ich už oželel.Zlé skúsenosti z nakupovania v zahraničí.Nakupoval som vo Francúzku za 80 Euro, peniaze odišli, tovar neprišiel. Nakoniec banka povedala že peniaze uviazli v kyberpriestore a čakal som mesiac na vrátenie peňazí.To je asi tak v kocke prečo som si tovar neobjednal sám zo zahraničného webu.

Tak to se velice pletete. Zbozi jste sice objednal na "ceskem" eshopu, ale pokud vam to oni objednaji mimo EU a domu vam prijde balik primo z Ciny a bude drazsi nez jsou podminky pro dph a clo tak je samozrejme budete muset zaplatit.

Jeste bych dodala, ze tezko oni budou platit clo 15% a dph 21%, kdyz si pridaji 10%.

To je možno pravda, čo píšete, ale ja mám faktúru z českého obchodu, nie z číny.Zaplatil som v rámci EU tak si myslím že by som nemal nič viac platiť.A keby aj, nevadí mi to, len by som rád dostal svoj tovar, clo aj DPH nejako prežijem

Jakou máš fakturu, je irelevantní. Každé zboží přicházející z vnějšku do EU prochází přes celnici a pokud překročí určitou hodnotu, tak je doměřeno DPH a popř. i clo. A jestli zboží dorazí? To záleží na tom, jestli ten překupník objednávku předal a zaplatil Číňanovi a jestli ten zboží opravdu pošle. Pokud objednávka byla předána a zaplacena skutečně u originálního obchodu dx.com, tak by to dojít mělo, s tímto obchodem nebývá problém. Ale počítej samozřejmě s čekáním 2-6 týdnů, spíš k té delší hranici. Mě poslední zásilka šla skoro 2 měsíce, protože se to zaseklo na celnici.

V alze som si kupoval mobil. Tiež bol zrejme z číny a žiadne clo som neplatil.Prečo by to teraz malo byť iné?

Aha, ty jsi doteď nepochopil, že zboží neobjednals z obchodu, ale od překupníka a to je ještě takový vyšší level překupnictví, kdy ten člověk vůbec nemá zboží na skladu a vlastně jediné co udělá je to, že tvoji objednávku předá a zaplatí čínskému obchodu. Dál už se zbožím nemá překupník nic společného, protože Číňan zboží pošle už přímo na tvoji adresu, takže zboží teprve vstoupí do EU a tudíž jde přes celnici. Když nakoupíš čínské zboží z Alzy, tak ti ho Alza pošle ze svého skladu v EU, kde už zaplatila DPH a clo při naskladnění. Už chápeš ten rozdíl? :)

Jasne že to chápem, ale nemohol som odolať trochu si rýpnuť. Tak sorry.

Nejsem si jistý, jestli to chápeš :) Jinak bys tam nenakupoval ;) Každopádně nezbývá nic jiného, než čekat.

Ten člověk je nedohledatelný, sedí schovaný za s.r.o. a funguje takto už hodně dlouho a bez ohledu na mraky stížností na obchodní inspekci, policii atd, nikdo na něj nemá páky. Pravděpodobně objednávku do Číny předal, ale tím to pro něj skončí, ty ho už dál nijak nezajímáš. Pokud Číňan zboží nepošle nebo ho zadrží celnice a bude chtít doplatit DPH, tak máš smůlu, neuděláš vůbec nic. Prostě jsi naletěl a udělal mnohem větší blbost, než kdyby sis to objednal sám přímo z Číny. Originál dealextreme v Číně je normální obchod a funguje bez problémů, sám jsem tam už nakupoval několikrát. Tak se nech překvapit :)

Uvažoval som, čo ma na tom všetkom najviac se*rie, a prišiel som na to, že absencia komunikácie.Keby mi aspon odpísali na email aby som čakal alebo niečo podobné...No nič, toto vlákno považujem za uzavreté.

A pokud by jste to objednal primo tak vam cinan odepise hned, jelikoz maji dost strach ze zaporneho hodnoceni. Jednen nebo dva zapory a muze prodejce na ali nebo dx zavrit. Tak at se zadari.

Příště doporučuji zjišťovat zkušenosti dřív, než objednáš, je to levnější ;) Jinak že nepotvrzuje objednávky a že ho jakákoliv komunikace se zákazníkem vlastně obtěžuje, to tam má webu ten překupník píše sám, stačí číst ;)

Dobrý den.Také jsem objednal zboží,elektronickou desku DAC převodníku z Dealextreme. Vše probíhalo zdánlivě hladce,zaplaceno,odesláno na adresu.Zboží bylo odesláno přes China post, podle track number došlo až do Čech,bez jediného avíza.Bohužel odesláno zpět dodavateli.Od té doby 5.7.2018 do teď, 9.10.2018 žádná informace,žádná reakce na email,nefunkční telefonní spojení....žádná snaha nahradit kredit cca 1200KčJsem velmi nespokojenTo je moje zkušenost s DealextremeS pozdravemPetr HovorkaPS: Po této zkušenosti jsem zkoušel jiné čínské dodavatele s tím,že jsem se snažil s nimi,po zaregistrování, komunikovat.Email,telefon,on-line chat

ano taky jsem si objednal na konzoli příslušenství a jaksi jsem se nedočkal