» Poradna » Počítačové sítě

DealExtreme-podvod, co s tím?

Zdar,

na DE jsme si objednali 100 ks přívěšků/bižuterie v hodnotě 220 UDS. Placeno přes Paypal z účtu. Zásadní chyba: při zadávání adresy jsme uvedli blbou mail adresu, takže nemáme nikde poslanou sumarizaci / potvrzení.

Po určité době balík dosšel, celnice atd. Jenže: Balík měl celní hodnotu 34USD a kusů v něm bylo pouze 30. Přesto jsme jej převzali.

Dotaz: z vašich zkušeností, jde o klasický podvod nebo je DE spíše spolehlivý a asi se někde spletli? Jde mi o to, kolik energie do toho vkládat...jak nejlépe postupovat, koho kontaktovat? Na balíku je jakýsi odesílatel, zkusíme na něj najít mail. Máme jen potvrzení PayPal, jenže tam není na koho a za co je to placeno...

Díky za tipy, G

Odpovědi na otázku

vy ste poplietli adresu a považujete odosielatela,ktorý vám doručil aspoň časť objednávky za podvodníkov ? velmi zvláštne uvažovanie,budte radi,že si oni vôbec dali námahu a poslali aspoň časť objednávky,skôr ich vy kontaktujte a uvedte vaše korektné údaje a odstráňte všetky chyby z vašej strany.....

Ne, spatne jsem to napsal. Spatne jsme dali mail adresu na kterou melo dojit potvrzeni o objednavce, dodaci adresa je v pohode.

Ahoj, na DX si objednávám dost často a zatím mi to pokaždé v pořádku přišlo. Zkus ofotit obálku s hodnotou a počtem kusů a napsat jim na Customer Support. Číňanům jde hodně o pověst, takže určitě udělají vše pro to, aby se to vyřešilo k tvé spokopjenosti.

Souhlas... sice jsem je otravoval kvůli 5$ ale vždy se snažili vyjít vstříc i když jsem nakonec těch 5$ nedostal (ale to proto, že jsem o ně neměl zájem :D).

Dá se jim napsat, i když nemím Order Nummber?
Celé ja to na pikaču: objednávali jsme bez založení účtu na DE a teď nemám ani DE No.

Order number je uvedené na balíčku (alespoň já to tak mám - zelená samolepka pod a vedle čárového kodu).

Ok, udelam nejdriv to. Problem je, ze mam potvrzeni paypal na 212 usd a pak zasilku kde je hodnota 34 usd, nikde neni psano, ze mam dostat 100 kusu a dostal jsem tretinu.
Diky za infi, jde mi o to zda se tim vubec zabyvat nebo to skrecovat a odepsat.

G

Někdy to čínani posílají na více balíčků když to nemají vše skladem... deklarace obsahu bývá dosti často podhodnocená (aby se neplatilo clo). Dělají to automaticky :D

Takže, vypadám jako blb, já vím, ale:

- nemám potvrzovací mail / respektive zadána chybná adresa
- objednával jsem bez registrace (jde to? už se nepamatuju) takže nemám DE account a ani order number

- bez toho ale nemám jak kontaktovat DE

Máte někdo nějakou kontaktní adresu?

Více balíčků: to by bylo super! Ale potřeboval bych to vědět:) Na celnici to otevřeli a napočítali 30 ks, mělo jich být 100 - zboží: http://www.dealextreme.com/p/compact-folding-bag-han... ...

Jak jsem psal... order number (OD) je uvedený na balíčku (pod a vedle čárového kódu).
Jakmile budeš mít OD, tak už jen http://services.dealextreme.com/...

Díky! Už jsem tam, detektivní práce pokračuje:)

Jo, jen když u nich nemám účet, jak s nima budu komunikovat?! Přihlásil jsem se tam až teď, ale objednávka je bez účtu a na formuláři o chybě jdou jen loadovat obrázky...

Budou asi kontaktvat ten špatnej mail, co? Ale ten už jsem mezitím založil:)

Ví někdo co to je Missing SKU? Nikde to není vysvětleno, tak jsem tam napsal, že schází 70 kusů...

Uvidíme, reklamační číslo mám takže zatím všem moc děkuji!

G

SKU - Stock-keeping Unit, tj. skladové číslo, obecně položka skladu neboli konkrétní druh zboží

Můžeš na paypalu otevřít spor s informací že ti byla doručena jen část z tebou zakoupených položek. Pak můžeš žádat plnou či částečnou refundaci případně zaslání zbytku zboží.

Ahoj všem,

diky za tipy - zatím je vyjádření z DE že poslali zboží ve 3 balíčcích a prý podle jejich pošty ty dva jsou stále na cestě...Uvidíme ale asi ano, komunikují dobře a tak myslím že to dobře skončí.

Díky!

Kdyby jsi měl správně mail zjistil by jsi že ti psali.

DX to dělá běžně. Protože neměli 200 kusů tak ti odeslali co měli a zbytek ti odešlou až jim to přijde. Případně ti nabídli že ti vrátí peníze.

Takže si oprav udaje a požádej o opětovní odeslání. Je to tvoje chyba né jejich.

Mám podobnou zkušenost objednal jsem si hd kameru sice za 40 USD a obal na mobil.Obal dorazil kamera ne.Zkoušel jsem nedodání zboží reklamovat avšak nikde i přes chat se nedovoláte.Takže pozor na DE.

Objednal jsem na Dealextreme sadu nářadí na jemnou mechaniku, lupu, speciální brýle a speciální klíč na optiku. Vše v hodnotě přes jeden tisíc Kč, což jsem předem okamžitě zaplatil bankovním převodem. Přišla mi od nich obyčejnou poštou, ne doporučeně jen malá obálka a v ní jen útěrka na optiku v hodnotě asi 50 Kč. Nikde se nedovoláte, posílal jsem mail na zákaznické centrum i s doklady o platbě a fotkou obálky s obsahem, ale mail se mi vrátil jako nedoručitelný.