Deaktivovaná grafika

Dobrý den,už delší dobu se mi zdá, že má grafika nefunguje, jak by měla. Dříve jsem hrál CS:GO na cca 150fps, pak sem s cskem přestal a když jsem ho asi po 3 měsících znovu zapnul, měl jsem asi 40fps. I u ostatních her jsem zaznamenal znační pokles (přes léto jsem vůbec nehrál, takže PC 2 měsíce téměř nepoužívaný) Nevíte čím to může být způsobeno?Specifikace:Notebook Lenovo Y40-80GPU: AMD Radeon R9 M375CPU: i7 5500UDěkuji

Odpovědi na otázku

Nemáš náhodou nastavenou integrovanou grafiku jako výchozí?

Je to možný, brácha se mi v tom trochu hrabal a možná to přenastavil...jak se to vrátím zpět (moc se v tom nevyznam...)?

Která grafická karta výchozí (default), zda integrovaná nebo vložená, se zadává v BIOSu počítače. Vstup do BIOSu - restartuj počítač a drž stisknutou klávesu DEL nebo F8 nebo jinou. Na displeji se vždy při spuštění počítače vypíše název zmíněné klávesy (např Press F8 to Enter to the BIOS). Po změně výchozí karty a následném opuštění BIOSu (Exit) nezapomeň nové nastavení uložit

Možná se ti nevědomky aktualizovali ovladače grafické karty (přes Windows Update) a fungují hůře než původní.

Zkusit stáhnout HWInfo nebo GPU-Z a podívat se při hraní, jaká grafická karta je vytížená. To se zjistí, podle procentuálního vytížení grafického jádra.Možné příčiny mohou být nevhodné ovladače GK, špatně nastavený profil napájení (zkusit změnu na Vysoký výkon), špinavé chlazení, špatně nastavené přepínaní grafik.

Vytíženost grafického jádra je GPU load?

Zjistil jsem, že GPU load u integrovaný grafiky je cca 80-85% zatímco u dedikovaný 0%. Tudíž mám nejspíše přehozený grafiky. Jak se to teda dá vrátit zpět?

A když jsem vlezl do BIOSu tak jsem tam najel na Graphic Device a měl jsem nastaveno Switchable Grahics....mohl jsem to změnit na UMA Graphics, ale nejsem si jistej, jestli je to ono, tak jsem to raději ještě neměnil...

Je to teď správně nastaveno.Switchable Grahics znamená, že se automaticky mění aktivní grafická karta podle potřeby vysokého výkonu (tj. při hraní některých her se přepne integrovaná grafika na dedikovanou a naopak). UMA Graphics znamená, že si grafická karta zabere pro sebe část paměti RAM.

Podívej se do správce dedikované grafické karty na Manage 3D Settings, jestli je tato karta nastavena jako Default a zda je u hraní her zadán maximální výkon.Ve Windows - Ovládací panely - Hardware a zvuk - Možnosti napájení - Schéma napájení zadej schéma Vysoký výkon

Manage 3D Settings je jen pro nVidii, ne?