» Poradna » Programy

Deaktivace licence windows7

Dobrý den.Potřeboval bych poradit jak mam deaktivovat licenci windows 7.Mám koupené orig windows7 balení obsahuje dva disky 32bit software a 64bit software.Já jsem nainstaloval 64bit verzi a ted ji chci odinstalovat a nainstalovat 32bit verzi jenomže nevim ja deaktivovat tu 64bit verzi.Můžete mě prosím poradit jak se provádí ta deaktivace windows7.

Odpovědi na otázku

tak urcite se muzes zeptat na infolince mircosoftu
dale pak se to deaktivovani pokazde provede kdyz se zada to stejne cislo z jeneho pc, myslim

deaktivace jako takova v systemu neni, ja osobne vim akorat o tom jak to zmrvit ve windows (kompletne tu aktivacni cast co ma v sobe system) - to nepomuze k provozu zadarmo to tam neco znici a pak to pobezi bez rearmu asi 30 ci 90 dni, resp tam neco bude blbnout= po prohlaseni se bude objevovat varovani atd
tim se to deaktivuje urcite
myslim si ze to ale neni potreba, ten system se v ramci windows update asi tak 1X za rok pokousi zjistit jestli
to cislo neni pouzite a tim to konci, takze to zformatovat, resp odpojit od netu a znova instalovat do X86 verze, ale
proc to vlastne chcete zmenit ?

a je ti OEM ci retail ? u plneho tam je snad moznost to asi 4x instalovat bez podpory na telefonu

Podle toho, že tam má disky pro 32bit i 64bit bych řekl, že se jedná o krabicovou verzi. U ní je možné dle licence přeinstalace na jiné PC nejdříve po 90 dnech od poslední instalace. Jak je to v případě přeinstalace verzí v rámci jednoho PC nevím, zkuste nahlédnout do licenčního ujednání. Deaktivaci Microsoft nezná. Stačí provést novou instalaci a v případě, že s novou aktivací neuspějete přes internet, na infolince vysvětlíte co provádíte a oni vám aktivaci povolí přes telefon.

Ty víš něco o legálním systému?

Prostě to přeinstaluj a zaktivuješ to znova, pokud to náhodou nepůjde automaticky (ale neměl by být problém), tak to uděláš po telefonu. Jediná podmínka je mít krabicovou verzi, pokud máš OEM, tak to již nezměníš (leda že je nějak přesvědčíš po telefonu).

Jen by mne zajímalo, co dě vede k přechodu 64 na 32, většina lidí řeší opačný případ.

Opět mne někdo předběhl...

Přechod z Windows 7 64bit na Win7 32 bit chci z důvodu spousty nefunkčních programů ve Win7 64bit .Týká se to hlavně her.Jinak mám krabicovou verzi Win7.

nic ve zlem, ale to je rukama, ne 64bit systemem. prechod na 32bit OS stejne generace vam nejspis neprinese nic nez opetovne zklamani. prechod na 32bit je krok zpatky a naprosta pitomost...

Dobrá souhlasim s Váma co mám udělat abych mohl používat programy které jsem používal na 32 bit systému.Na 64bit jedou jenom náké z nich.

mluvte konkretne...

no ale to pak pujde v pohode, spise to nejde ve Win 7 jako takovem, mam 64 - (to se pozna podle nicku ne ?)
a spustil jsem tady vlastne vsecko, krome Dooma 2 (D -95) ktereho jsem pak stejne spustil

je to jednoduche- jen klikni na Setup.EXE ci jiny ´*.exe pravym tlacitkem mysi> vlastnosti> kompatibilita
a tam dat : Spustit jako spravce a nahore vybrat spustit v rezimu jako + si vyber -asi nejcastejsi je tam dat XPSP2

a ok a uz to pojede (anebo vetsina z toho co nejde)

Hele sice stará diskuze, ale neni to jenom rukama, většina her sice pod 64bit běží ale často je problém s instalátorem, například vim že česká verze FarCry nejde nainstalovat, ale původní anglická jde, hra normálně běží, jenom instalačka u tý český nejde spustit. Pak taky ňáký starší hry z přelomu století bejvaj někdy problém.

Ale musim říct že ta podpora starších her je furt docela slušná, lepší než když se přecházelo na XP ve kterym půlka starších her (hlavně dos hry) už nešly.

Aktivaci nelze zrusit. Windows jsou uz jednou provzdy zaktivovany. Na server MS byla odeslana data o konfiguraci tve sestavy, se kterou budou pristi aktivace porovnavany, jestli nedoslo k nejake zmene. Ale po nove instalaci jich lze jeste nekolik provest bez obtezovani. Po jejich nejakem, urcitem poctu te pak aktivator odkaze na telefonickou podporu. V samotnych Windows lze take zmenit vlozeny product klic na jiny. Predpokladam, ze se to tyka jen OEM verze.

a co takhle nechat to tak a do te 7 bachnut orig wirual pc s original xp so servispack 3 to vas este nenapadlo? Microsoft to ma v ponuke pre win7. Ja osobne to pouzivam len koly hram. Ps je to pomale. Ak ti nahodou nejdu hry v 7 skus pouzit moznost kompabilita xp administrator, ak ti to nepojde tak to nespustis ani na 32 bitovej verzzii le bo 64 a 32 majú to iste jadro len iné ovládace. Takze ten reinstal je hovadina ps ak si uz pouzil kluc na 64 verziu na tu 32 si budes muset kupit novú lebo licencia je ativovaná ako na produkt tak na mb pc takze smola.

Osobně bych udělal na datový oddíl (doufám, že nejsi takový trouba, abys neměl disk rozdělený na systémový a datový oddíl) obraz té nevhodné instalace a zkusil udělat novou instalaci. Kdyby to neprošlo - tak se prostě vrátíš k té staré.

dobrý den chtěla bych se zeptat, chci do notbuku nainstalovat skype . a mám v něm avast free antivirus a když to chci stáhnout , blokne mi ten avast. dá se to na chvíli odinstalovat avast? mám windows 7 home premium. můžete mi napsat postup? jak se to deaktivuje a pak znova zaktivovovat? děkuji