DDR4 8GB nebo DD3 16GB

Zdravím,chtěl jsem se zeptat jak moc jsou rozdílné DDR3 a DD4 technologie poměrem cena/výkon. Postupem času chci upgradovat celý PC a první na řadě jsou paměti. Myslíte že se více vyplatí koupit si nyní 8GB DD4 (s tím že bych další paměť dokoupil například za dva roky), nebo pořídit 16GB DD3, otázkou tedy je jestli je rozdíl mezi paměťma vůbec postřehnutelný když neberu v potaz výsledky v benchmarcích. Počítač využívám převážně na grafické práce (vektorové, bitmapové, 3D) a sem tam na nějaké hry. Maximální rozpočet je cca 2300kč.

Odpovědi na otázku

Jen tak pro jistotu ... desku podporující DDR4 vůbec máš? Momentálně mám pocit, že jsou k dispozici pouze intelacké X99. A tato "výbavička" je celkem drahá.

DDR4 jsou i na Skylake deskach. Cena DDR4 a DDR3L je podobna. Pri novem nakupu celku je nesmysl kupovat neco jineho nez DDR4 nebo DDR3L takze cena neni rozhodujici faktor.

Ake pamate mozes osadit do zakladnej dosky urcuje jej vyrobca (slot, napetova kaskada) a procesor (pretoze radic pamati u novsich CPU je pramo integrovany v CPU).Starsie procerory Intel a procesory AMD podporuju standard DDR3.Nove procerosy Intel (5-tej a 6-tej generacie) podporuju pamate DDR4, alebo DDR3L.Pozor DDR3L neni to iste ako DDR3.-----------------------------------------------------------------"Postupem času chci upgradovat celý PC a první na řadě jsou paměti."Do teraz pouzivanej dosky (nenapisal si typ) mozes pridat/vymenit pamete len take ako doska podporuje (vyberat si DDR3 vz DDR4 nemozes).-----------------------------------------------------------------"DDR4 8GB nebo DDR3 16GB"Porovnavas neporovnatelne. 16GB je dvojnasobok voci 8GB a to bez ohladu na DDR3/DDR4.

DDR4 jsou hlavně úspornější, výkonově to zas tak moc znatelné není. Na ty hry je 8GB rozhodně dostatečná velikost. Takže je to dotaz spíš na tebe, ty tvoje aplikace na grafické práce, při tvém používání, dokáží využít více jak 8GB RAM paměti? Pokud odpovíš ano tak vezmi 16GB DDR3, pokud odpovíš ne, tak by jsi mohl vzít 8GB DDR4 a možná časem to rozšířit na 16GB.

S timto tvrzenim nemohu souhlasit, koupil jsem si do pc novou grafiku sapphire r9 380, abych si mohl uzit hry v peknem rozliseni a kvalitni grafice, bouzel, kdyz jsem spustil fallouta 4, tak se mi po chvilce hrani ze hry stal matrix. Stahnul jsem si program na kontrolu vyuziti prostredku a zjistil jsem, ze z ram pameti 8gb, mam 7,8 gb zabranych chodem pc. Abych si plynule zahral, musel bych uplne vypnout antivir a nedelat na pc nic jineho, nez jen hrat. Zatim jsem snizil grafiku i rozliseni, vypnul vsechny nepotrebne programy a vyuziti ram spadlo na 5,5gb, ale uz mam objednany dva 8gb moduly ram, nebot jsem si nekoupil novou grafiku, abych me brzdila ramka.

Jak už tu psali, pochybuji, že máš desku, která je schopna pojmout jak DDR3, tak DDR4.A i kdyby jo, tak zkrátka 8 vs 16. Já doteď měl třeba 8GB, oproti předchozím 4GB to bylo sice fajn, ale jsem asi náročnej uživatel a pořád mi to hlásilo nedostatek paměti. Tzn teď po pádu cen pamětí mám 16GB a jsem spokojen. Jak moc máš vytížené paměti při té tvé grafické práci? Myslím samozřejmě bez použití stránkovacího souboru, ten akorát brzdí systém.Zkrátka když už, tak to máš řešit nezávisle:8GB vs 16GB - jakou kapacitu potřebuješ.DDR3 vs DDR4 - cena/výkon myslím jasně hraje pro DDR3, nějak znatelně výkonější DDR4 jsou proti DDR3 taky znatelně dražší a ten výkon v praxi není zase tak vyšší (určitě se najdou nějaké specifické případy, kdy ano). Radši investovat třeba do SSD, to je cítit hodně.Pokud chceš začít upgradovat PC na DDR4, znamená to vpodstatě celý nový počítač (základní deska, procesor, paměti) nebo by ti ty paměti ležely v šuplíku. Předpokládám tedy, že desku (a procesor) podporující DDR4 zatím nemáš.

RAM 8 GB DDR3-1866 stoji stejne jako DDR4-2133takze v cene problem neni

Fakt jo? :D

Zalezi co mas za desku a tedy co muzes osadit. Ja bych bral DDR4 a rovnou vzal tech 16GB .. stoji to cca od 2600 Kc (cena se houpe). Do budoucna je DDR4 lepsi volba. V pripade ze budes kupovat DDR3 tak hledej variantu DDR3L tj. DDR3 pameti s napetim 1,35V http://www.czc.cz/operacni-pameti/produkty

Dnes si kupuj to čo môžeš použiť a nie to čo za dva roky ! Vieš čo bude za 2 roky ? Kde berieš tú istotu ? Pred rokom som skladal PC a al som tam DVD . A môžem ti povedať , že som ju použi raz ! pri inštaláci WIN. A dnes je rozdiel v cene medzi DDR4 8GB a DDR3 16GB nie je žiadny , iba 8 GB . Ak na to máš ....nie je problém .

Za prve nechpu kde se vzalo to 8GB vs 16GB. Cena DDR3 a DDR4 je podobna.PC se v soucasnosti da skladat ne s vyhledem na 2 roky ale s vyhledem na 5 let. Vzdyt se vykon skoro nehne. Pokud nekdo nezvlada navrh na 5 let+ je to jen jeho problem.

ja ani jednou instaloval sem z fleshky

RAM je to poslední, co tě zajímá. Reálný rozdíl mezi nimi nepoznáš snad nikde. Takže pokud přemýšlíš zda 1150 nebo 1151, tak se rozhoduj podle jiných kritérií. Já bych se klonil k DDR4. Nestojí o moc více a DDR3 na tom za pár let bude jako DDR2 dnes - kupovat je se nevyplatí, protože jsou zbytečně drahé.

Jde take o to kolik stojí deska podporujici vyšší frekvence protože když koupite desku s max 2133 nedá se mluvit o upgrade ktery má vydržet protože až se ddr4 pohnou z místa budete měnit i základní desku. Navic momentálně sou výší frekvence prakticky overclocked nejedna se o nativní frekvence hardwaru ja bych v klidu rok dva počkal jak se to vyvine dejte tam levných 16gb pro grafickou praci větší objem operační paměti určitě využijete ja dělam ve photoshopu a už někdy pri třicáté vrstvě narážím na strop a práce se velmi nepříjemně zpomalí (mam 16gb). Pro praci ve 3D cad je rozhodující faktor výkon procesoru a rychlost hdd takže než do výměny platformy investujte do macatého Ssd disku a procesoru platforma hasswell nabízí skvělé procesory ktery svým výkonem nijak nekulhaji dají se pekně taktovat a při práci rozdil mezi několikanasobně dražším hw skoro nepoznáte (pokud proceaor trochu nataktujete tak rozdil vubec nepoznate). Na upgrade je brzy řekl bych počkal bych jak se vyvinou chipsety.