Ddr3 vs gddr5

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali jde dát na motherboard dell pn:490p1 (podle toho co jsem našel má být ddr3) grafickou kartu Palit Nvidia GeForce GTX 960 4GB, která je GDDR5. Nebo která grafická karta by byla vhodná, počítač mám primárně na hry. Děkuji

Odpovědi na otázku

Ber to tak, že dneska se vyrábí grafiky s GDDR6 pamětmi a základní desky používají DDR4. Prostě paměť na grafice nemá nic společného s operační pamětí na základní desce.Na hry bych si koupil silnější grafiky, aspoń nějakou 1060, pokud se dá vůbec sehnat za rozumné peníze.

Typ paměti na grafice nemá nic společného s typem paměti na základní desce. Obecně můžeš posledních minimálně 10 let dát jakoukoliv kartu do jakéhokoliv PC.

Chtěl jsem napsat do jakékoliv základní desky, ne PC, protože u grafiky záleží na zdroji PC.

Nesdělil jsi typ PC ani zdroje.Pravděpodobně používáš značkový WKS Dell Optiplex 3020 Mini Tower se zdrojem 290 W?VGA na bázi Nvidia GeForce GTX 960 4GB by měl mít max. spotřebu 145 W => teoreticky by to zdroj mohl zvládnout, pojede však na max. výkon => velmi hlučný.Před nákupem VGA se ujisti, že se do té malinké bedničky fyzicky vejde.Obecně se pro BFU nedoporučuje upgradovat značkové PC, neodborný zásah většinou vede k nefunkčnosti.Měl bys to svěřit servisu Dell (nebude to levné).Příště kup skládačku místo značkového WKS => snadný upgrade.

GK je uplne jedno, jake moduly RAM jsou v zakladni desce.GK neni jedno, kdyz je v sestave, jejiz zdroj ji nezvladne napajet.GK neni mozne dat do skrine, kam se fyzicky nevejde.Upgrady znackovych sestav s nestandardnim HW nejsou az takova brnkacka, aby se do nich poustel nekdo, kdo nema ani ty nejzakladnejsi znalosti o tom, jak PC hardware vlastne funguje.