DDR2 800MHz a DDR2 1066MHz

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli se mi vyplatí kupovat RAMky s frekvencí 800MHz, nebo 1066MHz.Moje deska - ASUS P5K-E/WIFI-AP s procesorem Intel Core2Quad Q6600 s FSB 1066MHzMomentálně mám 4x1GB DDR2 800MHz. Chci se tedy zeptat, jestli se mi vyplatí brát dražší 1066MHz 2x2GB (jestli se nějak zvýší výkon).Hlavně mi nepište kup si novou desku .. protože mi na to finance nestačí a jsem především rád za tuto desku, jelikož má WIFI a jedu pouze na ní. Jsem plně spokojen.Nebo koupit si 4x2GB DDR2 800MHz z eBay za 1400,-Jde mi o to, že netaktuji a PC mám na hry a nějak potřebuji rozšířit paměť RAM. Takže bych měl radši zvolit 1066MHz(4GB) nebo 4x2GB 800MHz(který se asi spíš více vyplatí, především pro požadavky her jako BF4(rozjedu, ale malá paměť).Jsem z toho zmaten.. dokáže mi někdo pomoci ?Děkuji za každou rozumnou radu.

Odpovědi na otázku

P35 oficiálně DDR2 1066 oficiálně neumí. Obvykle tam jedou jen certifikované moduly a u čtyř ks musíš zvedat napětí. Nárůst výkonu z 800 na 1066 je jen u vybraných aplikací jako je práce s videem.Pokud chceš kupovat DDR2 na eBayi, musíš koupit low-density. Ty druhé, u kterých je uvedeno high density ukáží poloviční kapacitu.http://www.cnews.cz/clanky/jak-se-vyznat-ve-z... RAM z eBay kupuji pouze do starých strojů - mají vesměs osazené recyklované čipy a různé zbytky - Číňani asi někde získali zadarmo zbytky a osazovací mašiny, tak to za pár šupů kompletují.

Neco podobneho koupil na Aukru kolega. "Dobra koupe". Pameti se dokonce hlasily jako Kingston. Kdybych to nevidel, neuverim. ☺

Ano, mám jednu doma, každej čip jinej, zdechla, plno vadných bloků, takže ji mám na testování desek. Ale prodejce naprosto férový, poslal jsem mu fotku z memtestu, doporučil mi ogumovat piny gumou, odpověděl jsem, že jsem to už zkoušel a opral ji v lihu, omluvil se mi a poslal nový kus. Za 12 dnů byl doma.A kdeže jsem ji koupil? Ba ne, na Aukru to nebylo. Prodávající byl Číňan na eBayi, u pamětí má psanou doživotní záruku a za poslední rok jsem od něj vzal okolo 20 modulů. Něco byly normální RAM (je možné, že některé paměti vytahují ze sestav, co jdou do šrotu), zbytek osazený. 230 Kč včetně pošty za 2×1GB DDR2 800 mi přijde fér cena.

Vezmi dvoje tyhle:http://www.ebay.com/itm/Hynix-4GB-2x2GB-PC2-6... Vypadá, že to jsou použité a ne recyklované moduly. Prodejce je naprosto férový a seriózní. Mám s ním dobré zkušenosti.

Jestli ti nevadí, že to vyjde o pár dolarů dráž, tak je vezmi. I když dost pochybuju, že má původní kit 4×2 GB a neseskládal je jen z modulů, co vypadají stejně.Koukni se do QVL od desky na stránkách Asusu. Pokud tam budou uvedené jak moduly od Hynixu, tak od Samsungu, tak je to jedno. Jen nezapomeň na to, že 4 moduly mají větší spotřebu než dva, takže možná budeš muset zvednou napětí o 50 mV až 0,1 V.

Ked zistis o kolko sa zdvihne vykon, tak ta to moc nepotesi.

Nebude mít propady výkonu kvůli stránkovacímu souboru na disku. Upgrade z 4 GB RAM na 8 GB RAM má rozhodně smysl.

Ked si do toho zapocita aj 64bit OS, tak si trosku pomoze, na 32bit bude dost prekvapeny kolko mu ten system ukaze pamati aj ked by tam narval nejakym zarakom 16GB.